Panorama. Be siurprizų: Lukašenkai lojalios apklausos skelbia, kad už jį balsavo didžioji dauguma

pranešama apie gausius klastojimus, sulaikymus

Baltarusijoje – balsavimas, klastojimai, represijos. Aliaksandras Lukašenka žada neleisti opozicijos kandidatei pasiekti tikslų ir padėčiai tapti nevaldomai. Jam tai didžiausias iššūkis per 26 metų valdymą, ir žmonės atvirai balsavo su Svetlanos Tichanovskajos simboliais. Ji praleido naktį slapstydamasi, jos štabo vadovė ir dar aštuoni komandos nariai sulaikyti, viena iš dviejų bendražygių pabėgo į Maskvą.

Lėšų trūkumas stabdo sienų modernizavimą. Planus dar šiemet atsisakyti sovietinės ginkluotės ir spartinti pasienio modernizavimą sutrukdė koronaviruso pandemija. Nors Baltarusijos atominė jau pradeda veikti, pirmieji į galimą incidentą turėsiantys reaguoti pasieniečiai dar neturi ir nuo radiacijos apsaugančių priemonių.

Teršalai Baltijos jūroje. Klaipėdos uoste šįryt išsiliejusiems naftos produktų teršalams pasiekus paplūdimius poilsiautojams rekomenduota nesimaudyti Baltijos jūroje. Paplūdimiuose buvo iškeltos raudonos vėliavos.

Plastiko mokestis. Europos Sąjungos šalys nuo kitų metų į Bendrijos biudžetą pradės mokėti įnašus už neperdirbtas plastiko pakuotes. Lietuvai teks susimokėti 17 milijonų eurų, bet Aplinkos ministerija sako, kad nei iš gyventojų, nei iš verslo ši suma nebus atsiimama.

Libanui – pasaulio paramos konferencija. Pasaulio donorai sekmadienį per virtualią konferenciją pažadėjo skirti daugiau kaip 250 mln. dolerių pagalbos Libanui, kurio sostinę Beirutą praeitą savaitę nuniokojo galingas sprogimas, pranešė Prancūzija.

Lenkijoje – protestai už LGBT teises. Tūkstančiai žmonių Varšuvoje protestavo prieš vyriausybės požiūrį į homoseksualus ir reikalavo paleisti įkalintą aktyvistę. Protestuotojai skandavo, kad visų kitaip manančių valdžia neuždarys. Mitingai vyko ir dar keliuose miestuose.

Iš miesto – į kaimą. Vis daugiau jaunuolių miestus iškeičia į kaimus. Atsisakę didmiesčiuose siūlomų perspektyvių darbų, ne tik persikelia gyventi į atokias vietoves, bet ir įkuria ūkius. Specialistai sako, kad jauni žmonės tokius pokyčius renkasi, nes pradėti verslą mieste kur kas sudėtingiau nei kaime.

Ved. Jovita Vitkauskė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Daugiau