Kosmoso departamentas. Nuspėjamas žmonių (ne)racionalumas

Kosmoso departamentas

2020.08.07 11:05

Kosmoso departamentas. Nuspėjamas žmonių (ne)racionalumas

11
00:00
00:00
00:00
Iškelti grotuvą

Dar pakankamai nauja ekonomikos mokslo šaka – elgsenos ekonomika – teigia, kad priimdami sprendimus, nesivadovaujame visišku racionalumu, tiksliau esame nuspėjamai neracionalūs. Pavyzdžiui, esame nekantrūs ir geriau renkamės vartoti šiandien, o ne ateityje gauti daugiau, neproporcingai daug reikšmės suteikiame mažai tikimybei, savo turtą vertiname brangiau nei jis iš tiesų vertas. Bet ar tai yra blogai?

Daugiau apie (ne)racionalumą, taip pat kaip elgsenos ekonomikos principai taikomi viešojoje politikoje ir kodėl skurde gyvenantiems žmonėms taip sunku iš jo išbristi, pasakoja elgsenos ekonomiką besidomintis Linas Nasvytis, Niujorko universiteto profesoriaus Paul Romer komandos tyrimų analitikas.

Ved. Sigita Vegytė

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
logo

Lietuviai ne tik žaidžia krepšinį, bet ir… jį tyrinėja. Mokslas – sritis, kurioje pas mus vyksta daug įdomių ir svarbių dalykų. Tik ne visada apie juos žinome! Mūsų misija – kad tai pasiektų jūsų ausis. Kosmosas, fizika, gamta, medicina, istorija, menas, psichologija ir visa kita, ką tyrinėja mūsų mokslininkai. Laida transliuojama penktadieniais 11.05 val.

Kiti laidos epizodai

Kosmoso departamentas

Daugiau
Audioteka sukurta pagal Vokietijos ambasados remiamą audio platformos projektą.