Gimtoji žemė: elektroniką iškeitė į avininkystę

Gimtoji žemė

2020.08.06 06:07

Gimtoji žemė: elektroniką iškeitė į avininkystę

11
00:00
00:00
00:00
Iškelti grotuvą
  • Grojimo greitis:

Atokiame Trakų r. Paluknio seniūnijos Mamavio kaime įsikurti ir auginti avis Sergejui Jakuševui, kaip dabar pats sako, padėjo, matyt, totoriškos giminės šaknys. Elektronikos specialistas, dirbęs gerai apmokamus darbus Rygoje ir Vilniuje, visiškai nesigaili ėmęsis avininkystės verslo. Dabar ūkyje – 210 avių, kurias nuo vilkų saugo trys įspūdingi šunys.

Vlado Guzelio braškių ūkis – vienas didžiausių šalyje. Ukmergės rajone 10 ha žemės auginama gausybė skirtingų veislių braškių. Dažniausiai jas išsiskina uogauti atvažiuojančios šeimos, urmu perka prekiaujantys turguje. Ilgametis braškių augintojas skatina žmones skintis patiems, patirti uogos skynimo ir ragavimo džiaugsmą.

Trakų krašte kuriantys amatininkai Dalia ir Jonas Ališauskai jau yra pelnę visus įmanomus amatininkų laipsnius, jų darbai pripažinti, vertinami šalyje ir užsienyje. Buvę pedagogai, pabėgę iš Vilniaus, Senuosiuose Trakuose įsirengė dirbtuvėles, apsigyveno Daugirdiškių kaimo sodyboje. Jau 34 metus kuria nuostabius darbus iš medžio, lauko augalų, kitų medžiagų.

Ved. R. Montvilienė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
logo

Pasakojimai apie gyvenimą ir darbus kaime. Agrarinio sektoriaus aktualijos ir naujovės, kaimo bendruomenių veikla, ne žemės ūkio verslo kaime ypatumai, naudingi patarimai augalų mėgėjams, gamtininko komentarai, užsienio šalių ūkininkų istorijos. Laida ne tik kaimo, bet ir miesto žmonėms. Laida transliuojama darbo dienomis 06.05 val.

Kiti laidos epizodai

Gimtoji žemė

Daugiau
Radioteka sukurta pagal Vokietijos ambasados remiamą audio platformos projektą.