Apie atstovavimą Lietuvai svajojančiam Brazdeikiui vaikystėje įsiminė beprotiški šalies sirgaliai

Vardydami NBA žaidžiančius lietuvius nesuklyskite. Prie Jono Valančiūno ir Domanto Sabonio pavardžių nepamirškite paminėti ir Niujorko „Knicks“ puolėjo Igno Brazdeikio, kuris Lietuvą myli lygiai taip pat kaip Kanadą, į kurią su tėvais persikėlė dar ankstyvoje vaikystėje.

Pirmą kartą dabar 21 metų 198 cm ūgio puolėjas į Lietuvos krepšinio sirgalių radarus pateko prieš 4–5 metus, kai žiniasklaidoje atsirado pranešimų apie Kanados jaunučių rinktinei atstovaujantį perspektyvų Kaune gimusį krepšininką.

Lietuviškas vardo ir pavardės skambesys iškart suintrigavo krepšinio šalies visuomenę, tačiau, kaip neretai nutinka tokiais atvejais, sirgaliai visų pirma norėjo palaukti, į ką išaugs vaikis, Kauną palikęs būdamas 3 metų.

JAV I. Brazdeikis atkreipė vietos žiniasklaidos dėmesį ne tik kaip beprotiškai savimi pasitikintis, imtis lyderio vaidmens nebijantis kanadietis, bet ir kaip lietuviškų šaknų turintis ir ateityje Lietuvos rinktinę papildyti galintis talentas.

„One and done“ – vieni metai universitete ir šuolis į NBA – tokį karjeros kelią pasirinko Dianos ir Sigito Brazdeikių šeimoje gimęs sūnus. 47-asis šaukimas 2019 m. NBA naujokų biržoje ir prisijungimas prie brangiausios lygos franšizės – Niujorko „Knicks“. Visa tai buvo I. Brazdeikio svajonės išsipildymas ir prakaito upeliais paženklinto darbo vaisius.

Visą debiutinį sezoną NBA lygoje rutuliojosi ir kita jaunuolio gyvenimo siužeto linija. Lietuvių šeimoje užaugusiam būsimam krepšininkui buvo įskiepyta ir meilė Lietuvai bei, žinoma, mūsų šalies vyrų krepšinio rinktinei.

Puolėjas be suvaidinto patoso jums pasakytų, kaip nori vieną dieną apsivilkti žalius rinktinės marškinėlius. Vienintelė kliūtis – biurokratinė – I. Brazdeikiui dar turi būti suteikta Lietuvos pilietybė, tačiau dėl koronaviruso užstrigęs dokumentų pridavimo procesas jau yra finišo tiesiojoje.

Ar kitais metais I. Brazdeikį išvysime Lietuvos vyrų krepšinio rinktinėje, atsakyti dar sunku, tačiau krepšininkas nekantrauja noru atstovauti šaliai, kurią laiko gimtine.

Apie tokį norą bei pirmą sezoną stipriausioje pasaulio krepšinio lygoje I. Brazdeikis išskirtiniame interviu kalbėjosi su portalu LRT.lt.