Laba diena, Lietuva. Matematikos egzaminų rezultatai – dar vienas švietimo sistemos fiasko: kokių pokyčių imsimės?

Ekspertas įvertino brandos egzaminų rezultatus: žinant kelis niuansus, nedžiugina ir geroji naujiena. Šiandien paskelbti likusieji brandos egzaminų rezultatai. Jie rodo, kad matematikos egzamino neišlaikė maždaug trečdalis visų jį laikiusiųjų. Šis rezultatas gerokai prastesnis nei pernai – 2019-aisiais matematikos egzamino neišlaikė beveik 20 proc. kandidatų. Tuo metu anglų kalbos egzamino neišlaikė 1 proc. laikiusiųjų, beveik dešimtadalis gavo šimto balų įvertinimus. Šiemet jį laikė per 18 tūkst. žmonių. Skelbiamus egzaminų įvertinimus moksleiviai gali sužinoti savo mokyklose arba prisijungę prie specialios rezultatų sistemos internete. Pokalbis apie LRT TELEVIZIJOS laidoje „Laba diena, Lietuva“ – su žurnalo „Reitingai“ vyr. redaktoriumi Gintaru Sarafinu. Jo teigimu, net ir toje gerojoje naujienoje apie anglų kalbos egzamino rezultatus nėra tiek daug džiugesio, kai žinai keletą niuansų. Vienas jų – anglų kalbos egzamino lengvumas.

Beirute gyvenanti lietuvė: atrodė, kad žiūriu siaubo filmą – nėra pusės miesto. Po sostinę Beirutą sudrebinusio galingo sprogimo Libane paskelbtas trijų dienų gedulas. Mažiausiai 100 žmonių žuvo, dar daugiau nei šimtas dingę be žinios, o 4 tūkst. sužeisti. Didžiulis sprogimas jaustas net už dviejų šimtų kilometrų esančiame Kipre, o Libano vyriausybė skelbia dviejų savaičių nepaprastąją padėtį. Pokalbis apie tragediją LRT TELEVIZIJOS laidoje „Laba diena, Lietuva“ – su Beirute gyvenančia lietuve Loreta Kapočiūte-Sadaka. Moteris dalinasi išgyvenimais: „Atrodė, kad žiūriu siaubo filmą – nėra pusės miesto.“ Taip pat laidoje – Vilniaus universiteto Chemijos ir gamtos mokslų fakulteto profesoriaus Aivaro Kareivos komentaras apie Beirute sprogusią medžiagą – amonio nitratą.

Naujienų rentgenas. Lietuvių naršymas tamsiajame internete: siunčiasi psichotropines medžiagas ir padirbtus eurus. Tęsiasi LRT projektas „Naujienų rentgenas“. Šįkart LRT žurnalistai domėjosi tema apie tamsųjį internetą. Kas tai yra, kokie mitai jį supa? Atsakymų į šį ir kitus klausimus LRT TELEVIZIJOS laidoje „Laba diena, Lietuva“ ieškome kartu su su portalo LRT.lt žurnaliste Jurga Bakaite ir kriminologe Maryja Šupa. Jų teigimu, kasdien tamsiajame internete gali naršyti iki kelių tūkstančių lietuvių. Ką jie ten veikia? Užfiksuota atvejų, kai tautiečiai iš tamsiojo interneto siuntėsi psichotropinių medžiagų, taip pat padirbtų eurų.

Prie Baltarusijos ambasados mūsų šalyje budintys aktyvistai tikisi pokyčių: matosi, kad žmonės nebebijo. LRT TELEVIZIJOS laidoje „Laba diena, Lietuva“ keliaujame prie pokalbio apie Baltarusiją, kuri renka prezidentą. Vakar prasidėjo išankstinis balsavimas, jis vyksta ir Lietuvoje. Prie Baltarusijos ambasados mūsų šalyje budintys aktyvistai bando pasidomėti, už ką balsavo rinkėjai. Šios apklausos organizatorė Marija Piatčenka sako, kad tokios apklausos Baltarusijoje yra draudžiamos – jas daryti galima tik užsienyje. Ir komentuodama protestus Baltarusijoje priduria: matosi, kad žmonės nebebijo.

Prilyginama „Oskarams“: geriausiu stalo žaidimu pasaulyje šiemet pripažintas lietuvio kūrinys. Kasmet Vokietijoje renkami geriausi pasaulio stalo žaidimai. Laimėtojais paprastai pretenduoja tapti pusantro šimto žaidimų. Šiemet sėkmė nusišypojo lietuviui stalo žaidimų kūrėjui Určiui Šulinskui. Jo sukurtas žaidimas pripažintas geriausiu. LRT TELEVIZIJOS laidoje „Labas rytas, Lietuva“ kviečiame į pažintį.

Pradedamas atsitiktinis COVID-19 populiacijos tyrimas: kvietimai pasitikrinti bus siunčiami paštu. Šešiuose Lietuvos miestuose jau pradedamas atsitiktinis COVID-19 populiacijos tyrimas. Apie tai LRT TELEVIZIJOS laidoje „Laba diena, Lietuva“ kalbamės su tyrimo koordinatoriumi, Lietuvos sveikatos mokslų universiteto prof. Mindaugu Stankūnu. Jo teigimu, tyrimas bus vykdomas trijuose didžiausiuose šalies miestuose: Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje; taip pat Tauragėje, Ukmergėje ir Zarasuose. Kvietimai pasitikrinti bus siunčiami paštu.

Lenkija atveria piniginę: šalyje bus dislokuota daugiau amerikiečių pajėgų. Grįžtame į LRT TELEVIZIJOS laidos „Laba diena, Lietuva“ studiją. Lenkija pasirašys susitarimą dėl šalyje dislokuotų Jungtinių Amerikos Valstijų karių skaičiaus didinimo. „Lenkija sumokės didžiąją dalį išlaidų“, – sako LRT TELEVIZIJOS užsienio naujienų redaktorius Vykintas Pugačiauskas. Jo teigimu, dėl šio susitarimo buvo deramasi labai ilgai.

Atominės energetikos saugos inspekcija gūžčioja pečiais: oficialių žinių dėl Astravo jėgainės starto kol kas neturi. Neoficialiais duomenimis, jau šį penktadienį, prieš pat Baltarusijos prezidento rinkimus, gali būti įjungas pirmasis Astravo atominės elektrinės reaktorius. Kas labiausiai kelia nerimą ekspertams – LRT TELEVIZIJOS reporterio Augustino Šemelio pokalbis su Valstybinės atominės energetikos saugos inspekcijos atstovu Evaldu Kimčiu.

Vieniems šlykštu, kitiems – delikatesas: kauniečiai ruošia prieskoniais gardintus svirplius. Kauno rajono verslininkai lietuviams siūlo naują maisto produktą – džiovintus svirplius. Kol kas kaip užkandį prieskoniais gardintus svirplius ruošiantys gamintojai sako, kad juose gausu baltymų, geležies, skaidulų. Svirplių fermoje lankėsi, apie jų paruošimo technologiją įmonės „Archeta“ įkūrėją Donatą Glušauską iškamantinėjo ir visa tai LRT TELEVIZIJOS laidoje „Laba diena, Lietuva“ papasakojo reporterė Kristina Karlonė.

Tautodailininkės namuose – įspūdinga maketų kolekcija: kiek jų sukūrė iš viso, nebežino ir pati. Suręsti vieną sodybą tautodailininkei iš Rokiškio prireikė 4 mėn., o jų moteris sukūrusi net kelias dešimtis. Dabar bene visų jos kurtų sodybų ekspozicija telpa į vieną namų kambarį. Pas Genovaitę Matiukienę svečiavosi ir maketus apžiūrėjo LRT TELEVIZIJOS laidos „Labas rytas, Lietuva“ žurnalistai.

Socialiniai tinklai ošia: didžiausia 2020-ųjų tragedija – matematikos brandos egzamino rezultatai. LRT TELEVIZIJOS laidoje „Laba diena, Lietuva“ – ir socialinių tinklų apžvalga. Šįkart ji – su LRT RADIJO žurnaliste Evelina Stankūnaite. Jos akiratyje: matematikos valstybinio brandos egzamino rezultatai, Vyriausybės ir žurnalistų ginčas dėl garso įrašo bei pernelyg išpūsta žinia apie vakarykštį lietų.

Ved. Jovita Vitkauskė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Daugiau