Labas rytas, Lietuva I d. Pirmasis Mėnulyje išsilaipinęs žmogus: šiandien prieš 90 m. gimė Neilas Armstrongas

Tautiečio sėkmė: geriausiu stalo žaidimu pasaulyje šiemet pripažintas lietuvio kūrinys. Kasmet Vokietijoje renkami geriausi pasaulio stalo žaidimai. Laimėtojais paprastai pretenduoja tapti pusantro šimto žaidimų. Šiemet sėkmė nusišypojo lietuviui stalo žaidimų kūrėjui Určiui Šulinskui. Jo sukurtas žaidimas pripažintas geriausiu. LRT TELEVIZIJOS laidoje „Labas rytas, Lietuva“ kviečiame į pažintį.

Tautodailininkės namuose – įspūdinga maketų kolekcija: kiek jų sukūrė iš viso, nebežino ir pati. Suręsti vieną sodybą tautodailininkei iš Rokiškio prireikė 4 mėn., o jų moteris sukūrusi net kelias dešimtis. Dabar bene visų jos kurtų sodybų ekspozicija telpa į vieną namų kambarį. Pas Genovaitę Matiukienę svečiavosi ir maketus apžiūrėjo LRT TELEVIZIJOS laidos „Labas rytas, Lietuva“ žurnalistai.

Rytas su knyga: Jūratės Čerškutės apžvalga. LRT TELEVIZIJOS laidoje „Labas rytas, Lietuva“ – metas knygų apžvalgai. Literatūros kritikės dr. Jūratės Čerškutės akiratyje šįkart: Johno Maxwello Coetzee knyga „Peterburgo Meistras“, taip pat Viet Thanh Nguyen darbas „Šalininkas“.

Ekspertas apie būsto kredito rizikas: kartais žmonės dirba paprastą darbą, bet nori gyventi kaip milijonieriai. LRT TELEVIZIJOS laidoje „Labas rytas, Lietuva“ – pokalbis apie būsto kredito rizikas. Kaip padaryti, kad minėto kredito našta nebūtų per sudėtinga? Kokias rizikas reikėtų įvertinti? Atsakymo į šiuos ir kitus klausimus ieškome kartu su Finansų ir kreditų valdymo asociacijos prezidentu Mariumi Jansonu. Jo teigimu, svarbiausia nesivadovauti bandos jausmu ir pirmiausia įvertinti, ar kreditas būstui įsigyti yra iš tiesų reikalingas, ar jo paėmimui yra pasiruošta. Pasak M. Jansono, kartais žmonės dirba paprastą darbą, bet nori gyventi kaip milijonieriai.

„Mažas žingsnis žmogui, milžiniškas šuolis žmonijai“: prieš lygiai 90 m. gimė Neilas Armstrongas. Amerikiečių astronautas Neilas Armstrongas gimė 1930-aisiais rugpjūčio 5-ąją Vopakonetoje, Ohajuje. Tik baigęs koledžą, N. Armstrongas prisijungė prie organizacijos, kuri vėliau tapo NASA. Čia jis dirbo įvairius darbus – nuo inžinieriaus iki piloto. Astronautų programoje ėmė dalyvauti 1962-aisiais, o jau po 4 m. tapo misijos „Gemini 8“ pilotu. „Mažas žingsnis žmogui, milžiniškas šuolis žmonijai“ – tai frazė, kurią N. Armstrongas 1969-aisiais ištarė Mėnulyje, tapdamas pirmuoju ten išsilaipinusiu žmogumi. 1969-ųjų liepos 16-ąją drauge su astronautais Michaelu Collinsu ir Buzzu Aldrinu jie pakilo į kosmosą ir, stebint milijonams žmonių, tapo kosmoso istorijos dalimi.

Socialiniuose tinkluose dominuoja viena tema – šiurpūs sprogimai Libano sostinėje. LRT TELEVIZIJOS laidoje „Labas rytas, Lietuva“ – ir socialinių tinklų apžvalga. Šįkart pastaroji – su Audra Avižiūte. Jos akiratyje: tragiški įvykiai Libane, Alabamos mokyklos direktoriaus parodija ir neįprastas darbo skelbimas.

Ved. Ignas Andriukevičius.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Daugiau