Laba diena, Lietuva. E.sveikata sutvarkyta, bet trikdžių pasekmes medikai vis dar junta: dirba viršvalandžius

Nausėdai rengiant susitikimą dėl viešųjų pirkimų, ekspertai spėja: tai – bandymas demonstruoti aktyvumą. Rugpjūčio 4 d. LRT TELEVIZIJOS laidos „Laba diena, Lietuva“ pradžioje – pokalbis apie politinę lyderystę Lietuvoje. Prezidentas Gitanas Nausėda šiuo metu kaip tik susitinka su atsakingų institucijų atstovais aptarti COVID-19 viešuosius pirkimus. Šalies vadovas pasikvietė Viešųjų pirkimų tarnybos, Valstybės kontrolės ir Specialiųjų tyrimų tarnybos atstovus. Plačiau apie šį susitikimą ir politinę situaciją šalyje – su Vilniaus universiteto Tarptautinių santykių ir politikos mokslų instituto prof. Ramūnu Vilpišausku. Ekspertas spėja, kad taip G. Nausėda bando demonstruoti aktyvumą, kurio jam pritrūko pavasarį, karantino metu.

Malta praktiškai per naktį pakliuvo į juodąjį koronaviruso sąrašą, dalis dėl to kaltina migrantus. Nuo vakar visi grįžtantys į Lietuvą iš Prancūzijos ir Maltos privalo izoliuotis. Malta į smarkiai paveiktų šalių sąrašą pateko praktiškai per naktį. Kaip tai nutiko? Atsakymo į šį ir kitus klausimus LRT TELEVIZIJOS laidoje „Laba diena, Lietuva“ ieškome kartu su Maltoje gyvenančia lietuve Justina Stefanoviče. Jos teigimu, maždaug pusę dabar šalyje koronavirusu sergančių pacientų sudaro išgelbėti migrantai, kuriuos nuspręsta įtraukti į statistiką.

„Baisiai įdomi telenovelė“: Trumpas „TikTok“ nori uždrausti, „Microsoft“ – nupirkti. Kas laukia sparčiai populiarėjančio socialinio tinklo „TikTok“? Donaldas Trumpas nori jį uždrausti, „Microsoft“ – nupirkti. Pokalbis apie tai LRT TELEVIZIJOS laidoje „Laba diena, Lietuva“ – su komunikacijos specialistu Jauniumi Špakausku. Jis šią situaciją vadina unikalia. „Baisiai įdomi telenovelė“, – priduria J. Špakauskas.

Medikų bėdos nesibaigė: verčiami suvedinėti pacientų duomenis, bet kas apmokės viršvalandžius – neaišku. E.sveikatos sistema veikia jau kurį laiką, tačiau tuo medikų bėdos nesibaigė. Gydytojai piktinasi, kad Sveikatos apsaugos ministerijos yra verčiami ranka suvedinėti pacientų duomenis dėl neveikusios e.sveikatos sistemos – dėl to medikams teks dirbti viršvalandžius: kai kuriems savaites ar net mėnesius. Negana to, kas apmokės minėtus viršvalandžius – neaišku. Plačiau pasakoja LRT TELEVIZIJOS reporteris Augustinas Šemelis ir šeimos gydytoja Jurga Dūdienė.

Uostamiestis kviečia pažinti porcelianinės dailės magiją: parodoje tiksi preciziški laiko skaičiuotojai. LRT TELEVIZIJOS laidoje „Laba diena, Lietuva“ – metas kelionei į uostamiestį. Keliamės į Klaipėdą, o čia, Laikrodžių muziejuje, tiksi dar neregėti laiko skaičiuotojai: porcelianiniai meno kūriniai. Lankytojus kviečia paroda, atskleidžianti porceliano dailės magiją. Žvilgtelėti akies krašteliu į šią amą atimančią erdvę ir joje atsidūrusius eksponatus kviečia parodos kuratorė Danutė Menkutė.

Po Lukašenkos kalbos spėlionės tik sustiprėjo: Baltarusijos prezidento sveikata šlubuoja? Aliaksandras Lukašenka vidurdienį pasakė dukart atidėtą metinę kalbą, kurioje ilgametis Baltarusijos prezidentas atmetė nuogąstavimus dėl atominės elektrinės Astrave saugumo, pabrėždamas, kad jėgainė tai – Baltarusijos ateities pagrindas. Didžiausiu šių metų iššūkiu A. Lukašenka vadino koronaviruso epidemiją. Bet, pasak prezidento, Baltarusija egzaminą išlaikė. Esą tik aklas to nemato. Kalbėdamas apie Rusiją, A. Lukašenka apgailestavo, kad santykiai tarp dviejų valstybių nebe broliški – nors siejanti artima partnerystė esą išliko. Šios kalbos klausėsi ir LRT TELEVIZIJOS užsienio naujienų redaktorius Ignas Kinčinas. Pokalbis su juo – LRT TELEVIZIJOS laidoje „Laba diena, Lietuva“.

Verygai – prezidentūros žinutė dėl teisėsaugos tyrimo: reikia ministro paaiškinimo, jis negali likti nuošaly. Po susitikimo prezidentūroje dėl COVID-19 viešųjų pirkimų surengta spaudos konferencija. Joje dalyvavo: prezidento vyriausieji patarėjai Ridas Jasiulionis ir Darius Kuliešius, STT direktorius Žydrūnas Bartkus, Viešųjų pirkimų tarnybos direktoriaus pavaduotojas Arūnas Siniauskas bei valstybės kontrolieriaus pavaduotoja Živilė Simonaitytė.

Ne, tai nėra augalas: pintys – evoliuciškai vienas seniausių gyvūnų. Atrodo kaip augalas, bet yra gyvūnas? LRT TELEVIZIJOS laidoje „Laba diena, Lietuva“ su Mokinių neformaliojo švietimo centro Gamtos skyriaus vedėju Almantu Kulbiu pasikalbėkime apie pintis. Tiek savo forma, tiek spalva jos primena augalus, tačiau pirmas įspūdis – apgaulingas. „Evoliuciškai tai vienas seniausių gyvūnų“, – tvirtina gamtininkas.

Socialiniuose tinkluose – reakcijos į Elono Musko žinutę: teigė, kad piramides pastatė ateiviai. LRT TELEVIZIJOS laidoje „Laba diena, Lietuva“ – ir socialinių tinklų apžvalga. Šįkart pastaroji – su Audra Avižiūte. Jos akiratyje: Baltarusijos prezidento rinkimai ir Aliaksandro Lukašenkos kalba, neoficialaus VLKK puslapio „Facebooke“ kritika reklamai, bendrovių „Tesla“ bei „SpaceX“ vadovo Elono Musko žinutė, teigianti, kad piramides pastatė ateiviai, ir gimtadienį švenčiantys Barackas Obama ir Meghan Markle.

Ved. Deividas Jursevičius.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Daugiau