Labas rytas, Lietuva I d. Aštrų protą iki senatvės išlaikys ne stebuklingi preparatai: neurologas sako – sėkmę lems 2 aspektai

LRT TELEVIZIJOS laidos „Labas rytas, Lietuva“ eteryje – rugpjūčio 4-osios rytas, kurį studijoje pradėjo Ugnė Siparė, Justė Tamošaitienė ir Gabrielė Kloniūnaitė. Po žinių ir spaudos apžvalgų – prie laidos temų, kurias galite trumpai apžvelgti.

„Poezijos pavasaris“ – eiles skaito Dainius Gintalas. LRT TELEVIZIJOS laidos „Labas rytas, Lietuva“ rubrikoje „Poezijos pavasaris“ eiles skaito poetas Dainius Gintalas.

Pagalba sau po saulės vonių. Saulės atokaitoje užsibuvus per ilgai, odai padėti galima natūraliomis priemonėmis. Kaip jų pasigaminti patiems – pasakoja natūralios kosmetikos gamintoja Lena Sokolovska.

Vabzdžių viešbučio gamyba. Viešbučiuose gali įsikurti ne tik žmonės, bet ir vabzdžiai arba vabalai. Daugelyje šalių tokie įrengiami parkuose, soduose ir privačiose valdose. Vabzdžių viešbučiai padeda saugoti dėl žmogaus veiklos, miestų, pramonės plėtros nykstančią biologinę įvairovę, kuri sparčiai nyksta. Taip pat šie nameliai privilioja naudinguosius vabzdžius į kiemą ar sodą ir natūraliu būdu padeda kovoti su kenkėjais. Galiausiai – ir vaikai, bet ir suaugusieji mokosi stebėti bei pažinti vabzdžių pasaulį, o dekoratyvūs nameliai gali papuošti ir aplinką. Tad šiandien „Pasigamink pats“ skiltyje – iniciatyvos „Už švarią Lietuvą“ organizatoriaus Giedriaus Bučo pamoka, kaip pasidaryti vabalų namelį pačiam.

Aštrus protas – iki senatvės. Esti nemažai mitų, kuriais vadovaudamiesi žmonės siekia išlaikyti savo aštrų protą iki pat senatvės. Santaros klinikų neurologas Arūnas Vaitkevičius sako, kad tenka kartas nuo karto nustebti, kai pacientai pateikia įvairių teorijų ar vartojamų preparatų, maisto papildų, kurie, esą, išlaiko puikią proto būklę iki gyvenimo galo. Neurologas sako, kad šiais mitais tikėti neverta, o pamiršti yra normalu – tai lemia ir genetiniai veiksniai. Tačiau aštrų protą, pagal Arūną Vaitkevičių, galima siekti išlaikyti tyrimų pagrįsta metodika, kuri susideda iš 2 aspektų. Kokie jie – pokalbis su neurologu.

„Sodros“ priminimas karantino paveiktam verslui. Lieka dvi savaitės, kai nuo koronaviruso pandemijos nukentėję ar veiklą sustabdę verslininkai supaprastinta tvarka gali kreiptis į „Sodrą“ dėl įmokų atidėjimo. Šiuo metu lengvata jau pasinaudojo beveik pusantro tūkstančio įmonių ir apie du tūkstančius savarankiškai dirbančių žmonių, tačiau nuo bendrojo 13 tūkstančių skaičiaus dar liko nemažai to nepadariusių. „Sodros“ įmokų administravimo skyriaus patarėja Lina Žukauskienė sako, kad „Sodra“ tikisi ir ragina likusias įmones suskubti ir naudą atnešti sau.

Kalendorius. Šią dieną 1901-aisiais gimė amerikietis džiazo trimitininkas ir dainininkas, kurio visame pasaulyje atpažįstamą dainą „What A Wonderful World“ galbūt esate girdėję. Ryto klausimas Jums – kas jis?

Socialinių tinklų naujienų apžvalga. LRT TELEVIZIJOS laidos „Labas rytas, Lietuva“ I-osios dalies eterį užbaigia socialinių tinklų naujienų apžvalga su Gabriele Kloniūnaite. Rubrikos epicentre – premjeras ir jo veiksmai dėl knygos „Kabinetas 339“, Vytauto Kasiulevičiaus pasidalintas COVID-19 žemėlapis ir Trumpą į šunio dienas išdėję internautai.

Ved. Ugnė Siparė.