Gimtoji žemė. Sūrių gamintoja sūnui tokio likimo nelinki

Gimtoji žemė

2020.08.04 06:07

Gimtoji žemė. Sūrių gamintoja sūnui tokio likimo nelinki

11
00:00
00:00
00:00
Iškelti grotuvą
  • Grojimo greitis:

„Gimtoji žemė“: sūrių gamintoja sūnui tokio likimo nelinki

Vaizdingose Trakų apylinkėse, šalia Mamavio ežero, įsikūrę Lilija ir Stasys Rizgeliai jau daug metų pagal senovinį receptą gamina išskirtinio skonio pieno sūrius. Iki 10 karvių laikantys ūkininkai sugeba iš savo verslo pragyventi. Tik sūnui tokio darbo nelinkėtų – patys jau du dešimtmečius niekur nebuvo išvažiavę atostogų. Priežastis paprasta – negali nuvilti jų sūrius pamėgusių valgytojų.

Skuodo rajone įsikūrusi asociacija „Svajonės pasaga“ ėmėsi atgaivinti ir puoselėti žirgininkystės tradicijas. Jau rengiamos vadeliojimo varžybos, vyko pirmosios tarptautinės jaunių varžybos, tradicinė tapo šventė „Piknikas su žirgais“. Išsamiau apie veiklą – asociacijos „Svajonės pasaga“ prezidentas, savivaldybės gydytojas Paulius Poškys.

Ved. R. Montvilienė

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
logo

Pasakojimai apie gyvenimą ir darbus kaime. Agrarinio sektoriaus aktualijos ir naujovės, kaimo bendruomenių veikla, ne žemės ūkio verslo kaime ypatumai, naudingi patarimai augalų mėgėjams, gamtininko komentarai, užsienio šalių ūkininkų istorijos. Laida ne tik kaimo, bet ir miesto žmonėms. Laida transliuojama darbo dienomis 06.05 val.

Kiti laidos epizodai

Gimtoji žemė

Daugiau
Radioteka sukurta pagal Vokietijos ambasados remiamą audio platformos projektą.