Pakeliui su vasara. Dalia Staponkutė: drąsiausiai kalbantiems intelektualams gali tekti trauktis iš viešosios erdvės

Pakeliui su vasara

2020.08.03 16:05

Pakeliui su vasara. Dalia Staponkutė: drąsiausiai kalbantiems intelektualams gali tekti trauktis iš viešosios erdvės

11
00:00
00:00
00:00
Iškelti grotuvą
  • Grojimo greitis:

Šeštadienį prasidėjo Zalcburgo muzikos festivalis, kuris šiais metais – trumpesnis. Festivalio atidarymo vakarą Richardo Strausso operoje „Elektra“ pagrindinį vaidmenį kūrė lietuvių operos solistė Aušrinė Stundytė. Su muzike aptarsime dar karštus pasirodymo įspūdžius.

Kasmet vykstantį festivalį ir šiuo metu mieste tvyrančią šventinę nuotaiką aptarsime su Zalcburge daugiau nei dešimtmetį gyvenančia, universitete „Mozarteum“ dirbančia pianiste Egle Staškute.

„Šiandieninio laiko niekada nepavadinsime Juodkrantės aukso amžiumi“,- sako istorikė, Baltijos regiono istorijos ir archeologijos instituto mokslininkė Nijolė Strakauskaitė. Kelionė po XIX amžiaus ir šiandieninę Juodkrantę.

Ping pong. Baleto muzika ir Lietuvos kompozitorių opusai.

Pandemijos metu akivaizdžiai pamatėme, kaip keičiasi pasaulis, nežinome, kas mūsų laukia ateityje. Globalus pasaulis ėmė lokalėti, uždarome sienas, kad apsisaugotume. O kas vyksta žmogaus gyvenime? Kokios tapatumo paieškos yra svarbios? Ar šiandien nepavadiname nacionalistais tų, kurie garsiai reiškia savo patriotinius jausmus? Pokalbis su Kipre ilgus metus gyvenančia rašytoja Dalia Staponkute.

Ved. Gerūta Griniūtė ir Jolanta Kryževičienė

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt

Kiti laidos epizodai

Pakeliui su vasara

Daugiau
Audioteka sukurta pagal Vokietijos ambasados remiamą audio platformos projektą.