Žinios. Žvejai mėgėjai Klaipėdoje surengė protesto akciją – reikalauja uždrausti verslinę žvejybą Kuršių mariose

LRT TELEVIZIJA

2020.08.01 17:56

Lietuvoje per parą patvirtinta 18 atvejų, iš jų 6 įvežtiniai, 9 užsikrėtė po kontakto su anksčiau patvirtintais atvejais, 3 asmenų užsikrėtimo aplinkybės nėra aiškios. 7 atvejai nustatyti Vilniaus, 5 Kauno, 4 Panevėžio, 2 Šiaulių apskrityse.

Vėl įsigalioja nurodymas dėvėti veido kaukes. Šįkart – uždarose viešose vietose. Kaukių nereikia tik biuruose, kur kolektyvas nebendrauja su lankytojais, maitinimo įstaigose ir sporto klubuose. Sveikatos apsaugos ministerija teigia, kad už kaukių nedėvėjimą galima bausti ne tik įmones, bet ir fizinius asmenis.

Lenkijoje trečią dieną iš eilės naujų COVID-19 atvejų skaičius rekordinis, ir premjeras mini naujų ribojimų galimybę.

Šiandien Ariogaloje susirinko politinių kalinių, tremtinių ir laisvės kovų dalyvių sąskrydis „Su Lietuva širdy“. Renginys prasidėjo eisena nuo Ariogalos Šventojo Arkangelo Mykolo bažnyčios Dubysos slėnio link.

Lietuvoje daugėja legaliai vasaros sezonui įsidarbinusių studentų. ISM mokslininkai ištyrė, kad per 80 procentų studentų kelia aukštesnius nei anksčiau reikalavimus darbdaviui – nori dirbti daugiausia tiems, kurie algą moka legaliai, kuria patogias darbo sąlygas, tvarkingai moka mokesčius.

Klaipėdą užplūdo meškeriotojai. Žvejai mėgėjai surengė protesto akciją ir reikalauja uždrausti verslinę žvejybą Kuršių mariose. Verslininkai teigia, kad žvejybos atsisakytų, sulaukę kompensacijų. Žvejybos ribojimas bus svarstomas Seime rudenį.

Baltarusijos opozicijos kandidatė šiandien rengia dar tris masinius mitingus Gardine, Volkovyske ir Slonime, o Minskas ir Maskva aiškinasi sulaikytų samdinių likimą.

Rusijos Tolimuosiuose Rytuose šiandien jau ketvirtą savaitgalį iš eilės vyko protestai, reikalaujant grąžinti suimtą gubernatorių.

Prezidentas Donaldas Trumpas penktadienį pareiškė, kad Jungtinėse Valstijose uždraus sparčiai augančią socialinių tinklų programėlę „TikTok“, šalies valdžios institucijoms nerimaujant, kad programėlę Kinija galimai naudoja šnipinėjimui.

Šie metai Seimo paskelbti ateitininkų metais. Šiai progai paminėti šiandien Vilniuje į federacijos suvažiavimą rinkosi ateitininkai iš visos Lietuvos, nuotoliniu būdu renginį stebi išeivijos ateitininkai iš Jungtinių Valstijų.

Šiemet, minint 250-ąsias kompozitoriaus Liudvigo van Beethoveno gimimo metines, LRT KLASIKA ir LRT PLIUS transliuoja ilgiausią Lietuvoje fortepijoninės muzikos maratoną – vieną ryškiausių kultūros įvykių, skirtų paminėti visame pasaulyje švenčiamą datą.

Tradiciniai vasaros renginiai Europoje dėl koronaviruso atšaukti arba gerokai pakeista jų programa, tačiau Zalcburgo klasikinės muzikos festivalio rengėjai pavojaus nepaiso ir šiandien pradės jo programą Richardo Strausso opera „Elektra“, kurioje dainuos dvi žvaigždės iš Lietuvos – Aušrinė Stundytė ir Asmik Grigorian.

Sportas. Orai.

Ved. Marijus Žiedas.