Labas rytas, Lietuva! Šeštadienis I d. Lietuvą išgarsinęs Jokūbas Laukaitis per pandemiją užstrigo Tailande, bet spėjo pamatyti ir Iraką, ir Siriją

LRT TELEVIZIJOS laidos „Labas rytas, Lietuva“ I-osios dalies eteryje – pirmoji 2020 metų diena, kuria tapo šeštadienis, o tai reiškia, kad šioje laidoje tęsiasi tradicija – šalia pagrindinio vedėjo matyti dar vieną. Šį kartą šalia Igno Krupavičiaus atsirado LRT RADIJO laidų vedėja ir socialinių tinklų naujienų apžvalgininkė Evelina Stankūnaitė, kuri su kolega atliko ir mankštą, ir pusryčiavo ir išgirdo daug įdomių istorijų apie keliones. Visa tai išvyskite ir Jūs, todėl trumpai – apie I-oje laidos dalyje buvusias temas.

Šeštadienį atlikti mankštą prisiverčia ne kiekvienas, tačiau jei nutarėte pajudėti šiandien ar bet kurią kitą dieną – išbandykite pilateso pratimus. „Body control pilates“ mokytojas Justas Ščiukas sako, kodėl jis yra mokytojas, o ne treneris, bei pagrindžia pilateso naudą kūnui, taisyklingai laikysenai ir ne protui.

LRT RADIJO laidų vedėja ir socialinių tinklų naujienų apžvalgininkė Evelina Stankūnaitė, tapusi šio ryto antrąja vedėja, pristato ir save – filosofiją baigusi ir žurnalistikos pusėn patraukusi, ji sako, kad šis mokslas duoda viso ko pradžią. Evelina tai pat sako, kad svajoja apie tai, kad galėtų atsikelti dar vieną dieną ir džiaugtis ja, o savo pomėgiu ji įvardija fotografavimą, kuriame visas dėmesys sutelktas į žmonių ir jų veidų užfiksavimą.

Maistas ir savaitgalis – neatsiejami kompanionai, tačiau prieš valgant arba tai jau darant mitybos specialistė Julija Morozovaitė kviečia susimąstyti. Visų pirma ji pabrėžia socialinėse medijose sklandančios informacijos patikimumą. Julija sako, kad dažnai pasikliaujame paviršutiniškomis žiniomis, kai sau taikome vieną ar kitą dietą. Specialistė tai pat pabrėžia, kad per retai mąstome apie sotumą ir alkį, nes dažnai negalvojame, ar valgymo metu jau esame sotūs, ar vis dar valgome dėl kitų priežasčių.

Kiekvieno šeštadienio tradicija – knygų, filmų ir dainų rekomendacijos. Šią savaitę savo mėgstamiausius siūlo ne taip dažnai Lietuvoje viešinti režisierė Dalia Ibelhauptaitė.

Šiemet, minint 250-ąsias kompozitoriaus Liudvigo van Beethoveno gimimo metines, LRT KLASIKA organizuoja ilgiausią Lietuvoje fortepijoninės muzikos maratoną – vieną ryškiausių kultūros įvykių, skirtų paminėti visame pasaulyje švenčiamą datą. Rugpjūčio 1-ąją Nacionalinėje filharmonijoje nuskambės net penkių valandų transliacija, o apie ją plačiau pasakojo LRT KLASIKOS vadovas Julijus Grickevičius.

Darbas kartais priverčia pakeisti daugelį dalykų, o vienas jų kartais būna ir gyvenamoji vieta. Taip nutiko ir Afrikoje gyvenančiam lietuviui Laurynui Vaičiuliui, kuris dėl savo išradimų persikėlė gyventi net į naują žemyną. Laurynas vietoje žibalinių lempų elektros neturintiems žmonėms konstruoja saulės namų baterijas, todėl teko gyventi ir Kenijoje, ir Nigerijoje. Tuo pačiu Laurynas atskleidžia niūrią Afrikos realybę – apie įsiskolinimus Kinijai, siaubingą sveikatos ir susisiekimo situaciją bei nemalonias patirtis, siekiant padėti lietuviams.

Po penkių mėnesių pertraukos vėl atidaromas Tokijo Mori meno muziejus. Jame, pasak kritikų, – viena svarbiausių Japonijos meno parodų. Nors dėl pandemijos fiziškai nukeliauti ten negalime, kolegos parengė pasakojimą apie tai, kokius eksponatus bus galima išvysti.

Dainininkė Monika Pundziūtė – Monique šiandien pristato naują, paskutinę muzikinės trilogijos dalį pavadinimu „Jauni“. Vasariškais vaizdais ir lyriška melodija pasakojama dviejų žmonių meilės istorija alsuoja jausmais ir jaunystės žavesiu. Šią vasarą atlikėja Monique klausytojus nustebino paskelbusi net tris dainas, kurių vaizdo klipai pasakoja vientisą istoriją. Apie trilogiją ir ją užbaigusią dainą atlikėja studijoje kalbėjosi su Evelina ir Ignu.

Nuo muzikos toli nepabėgame, nes ją šįryt studijoje dovanojo Aldonos Vilutytės ir Andriaus Zalieskos-Zalos duetas.

Šiandien sostinėje vyksta Užupio vasaros kultūros diena, kuri meno inkubatoriaus galerijoje „Kalnas“ sujungia visus Užupio menininkų ir kūrėjų darbus. Šio renginio organizatorius Gleb Divov sako, kad dažnai gidai parodo tik populiariausias vietas turistams, tačiau Užupis turi daug daugiau.

Ved. Evelina Stankūnaitė ir Ignas Krupavičius.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Daugiau