Žinios. Narkevičius siūlo išplėsti Lietuvos pašto teikiamų paslaugų spektrą, pvz., pradėti gryninti pinigus

Lietuva mini 29-ąsias Medininkų tragedijos metines. 1991-aisiais sovietų omonininkai nužudė pasienio su Baltarusija poste budėjusius septynis Lietuvos pareigūnus.

Nacionalinis visuomenės sveikatos centras skelbia, kad per parą Lietuvoje patvirtinta trylika naujų koronaviruso infekcijos atvejų: septyni Kauno apskrityje, po du – Vilniaus ir Utenos apskrityse, Klaipėdos ir Panevėžio – po vieną.

Euro zonos ekonomika antrą šių metų ketvirtį smuko kiek daugiau nei dvylika procentų. Dar daugiau smuko JAV ekonomika – ji susitraukė trečdaliu. Vienoms ūkio sritims kalbant apie prasčiausius rezultatus nuo karo ir Didžiosios depresijos laikų, vienas sektorius per pandemiją klesti – tai amerikiečių technologijų milžinės.

Susisiekimo ministras Jaroslavas Narkevičius siūlo, kad Lietuvos paštas gyventojams teiktų ir finansines paslaugas – dėl bankų skyrių trūkumo regionuose. Po susitikimo su ministru Lietuvos pašto vadovai teigė esantys pasirengę jau greitai pradėti teikti tam tikras finansines paslaugas – pavyzdžiui, pinigų išgryninimo, tačiau reikėtų gauti banko licenciją, o tai gerokai užtruktų.

Dešimtys tūkstančių žmonių Minske atėjo palaikyti Aliaksandrui Lukašenkai per prezidento rinkimus iššūkį mesiančios Sviatlanos Tsikhanouskayos. Žmogaus teisių organizacija „Viasna“ teigia, kad į mitingą susirinko mažiausiai 63 tūkst. žmonių.

JAV prezidentas Donaldas Trumpas pasiūlė atidėti lapkričio 3 d. turinčius vykti prezidento rinkimus, nes per koronaviruso epidemiją vyksiantys rinkimai gali būti „apgavikiški“. Nuomonių apklausose nuo galimo demokratų kandidato Joe Bideno gerokai atsiliekantis Donaldas Trumpas socialiniame tinkle „Twitter“ pasiūlė atidėti rinkimus, kad žmonės galėtų tinkamai ir saugiai balsuoti.

Motyvuodama koronaviruso infekcijų šuoliu Honkongo valdžia paskelbė metams atidedanti rugsėjį planuotus parlamentinius rinkimus.

Sportas. Prieš rytojaus Lietuvos futbolo federacijos prezidento rinkimus vienas iš kandidatų Paulius Malžinskas metė iššūkį dabartiniam vadovui Tomui Danilevičiui. P. Malžinskas kviečia jį atsistatydinti ir tokiu atveju pats žada nekandidatuoti. Įraše socialiniame tinkle P. Malžinskas teigia, kad „T. Danilevičiaus žodžiai skiriasi nuo darbų. Viskas yra tik priedanga, o Tomas yra tik įrankis Arūno Pukelio rankose.“

Druskininkuose stovyklaujančią Lietuvos moterų krepšinio rinktinę aplankęs krepšinio federacijos generalinis sekretorius Mindaugas Špokas apdovanojo komandos kapitonę Gintarę Petronytę. Jai buvo įteiktas geriausios praėjusių metų krepšininkės titulas.

Orai.

Ved. Marijus Žiedas.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Daugiau