Žinios. Naujas Registrų centro patalpas ketinama įrengti buvusiame LEU pastate

NVSC skelbia, kad per parą Lietuvoje patvirtinta trylika naujų koronaviruso infekcijos atvejų: septyni Kauno apskrityje, po du – Vilniaus ir Utenos apskrityse, Klaipėdos ir Panevėžio – po vieną.

Lietuva mini 29-tąsias Medininkų tragedijos metines. 1991-aisias sovietų omonininkai nužudė pasienio su Baltarusija poste budėjusius septynis Lietuvos pareigūnus.

Po incidento Registrų centre įstaigai planuojama suteikti patalpas buvusio Edukologijos universiteto pastate, taip pat toliau statyti valstybės duomenų saugyklą, o ateityje įrengti ir rezervines duomenų bazes.

Euro zonos ekonomika antrą šių metų ketvirtį smuko kiek daugiau nei dvylika procentų. Dar daugiau smuko JAV ekonomika – ji susitraukė trečdaliu. Vienoms ūkio sritims kalbant apie prasčiausius rezultatus nuo karo ir Didžiosios depresijos laikų, vienas sektorius per pandemiją klesti – tai amerikiečių technologijų milžinės.

Dešimtys tūkstančių žmonių Minske atėjo palaikyti Aleksandrui Lukašenkai per prezidento rinkimus iššūkį mesiančios Svetlanos Tsikhanouskaya Žmogaus teisių organizacija „Viasna“ teigia, kad į mitingą susirinko mažiausiai 63 tūkst. žmonių.

Jungtinių Valstijų prezidentas Donaldas Trumpas pasiūlė atidėti lapkričio 3 turinčius vykti prezidento rinkimus, nes per koronaviruso epidemiją vyksiantys rinkimai gali būti „apgavikiški“. Nuomonių apklausose nuo galimo demokratų kandidato Joe Bideno gerokai atsiliekantis Donaldas Trumpas „Twitteryje“pasiūlė atidėti rinkimus, kad žmonės galėtų tinkamai ir saugiai balsuoti.

Italija vėl sunerimusi dėl migrantų. Vidaus reikalų ministerijos teigimu, padėtis dabar yra daug sudėtingesnė nei ankstesniais metais dėl koronaviruso epidemijos ir ekonominės krizės. Jungtinių Tautų pareigūnai, turintys klausytis migrantų pasakojimų, sako, kad žmonės, bėgantys nuo bado, persekiojimų patiria ne tik kontrabandininkų, bet ir vietinių pareigūnų smurtą.

Orai.

Ved. Marijus Žiedas.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Daugiau