Dešimt balų. Kas svarbiau mokykloje – geras dalyko mokytojas ar geras psichologas?

Dešimt balų

2020.07.30 16:30

Dešimt balų. Kas svarbiau mokykloje – geras dalyko mokytojas ar geras psichologas?

11
00:00
00:00
00:00
Iškelti grotuvą

Švietimo, mokslo ir sporto ministerija paskelbė, kad nuo rudens bus teikiama mokiniams daugiau individualių psichologo konsultacijų.

Tam bus skirti papildomi 300 tūkst. eurų.

Bet ar nėra taip, kad jau yra „išsemtas“ poreikis eiti konsultuotis pas mokyklos psichologą? Kiek karantinas iškėlė naujų psichologinių niuansų, kurių iki tol nežinojo nei vaikus mokantys mokytojai, nei juos konsultuojantys mokyklų pedagogai?

Į kurį pagalbos specialistą vaikai noriau kreipiasi, kai jiems kyla įvairių sunkumų mokykloje: į socialinį pedagogą ar į psichologą? Ir ar mokytojai dalykininkai jau vertina psichologus kaip partnerius, ar jiems psichologai mokykloje vis dar yra labiau "mažai suvokiamas priedėlis"?

O ir kokios pagalbos per ir jau po karantino kreipiasi į mokyklų psichologus patys mokytojai?

LRT radijo švietimo laidoje „Dešimt balų“ dalyvauja: Vilniaus Gedimino technikos universiteto inžinerijos licėjaus psichologė Dalia Žičkienė.

Ved. Jonė Kučinskaitė

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
logo

Gilūs pokalbiai su švietimo profesionalais, ekpertais, mokytojais šviesuoliais, karjeros konsultantais, daug pasiekusiais mokiniais bei studentais, ar su tėvais, kuriems pavyko uždegti ugnį savo vaikų akyse ir širdyse, taip pat analitiniai vertinimai, netikėti tyrimai ir statistiniai pjūviai padės giliau suvokti švietimo sistemą. Laida transliuojama ketvirtadieniais 16.30 val.

Kiti laidos epizodai

Dešimt balų

Daugiau
Audioteka sukurta pagal Vokietijos ambasados remiamą audio platformos projektą.