Kosmoso departamentas. Pripučiami tankai, medinės bombos ir karių iškamšos – informacinės priemonės šiandien ir prieš šimtus metų

Kosmoso departamentas

2020.07.31 11:05

Kosmoso departamentas. Pripučiami tankai, medinės bombos ir karių iškamšos – informacinės priemonės šiandien ir prieš šimtus metų

11
00:00
00:00
00:00
Iškelti grotuvą

Antrojo pasaulinio karo pabaigoje Sąjungininkams išsilaipinti Normandijoje padėjo ir dezinformacijos kampanija. Jos metu vokiečiai buvo užversti klaidinga informacija apie galimą išsilaipinimo vietą ir laiką. Informaciją siuntė dvigubi žvalgybos agentai, o apie vietą, kur telkiamos pajėgos, klaidino ir pripučiami tankai.

Panašių klaidinimo būdų karybos istorijoje pilna. O vienas ryškiausių Lietuvos istorijoje – Žalgirio mūšis. Plačiau apie jį, informacines operacijas, siekiant suklaidinti priešą, demotyvuoti priešo kariuomenę ar į savo pusę palenkti civilius, pasakoja Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijos docentas dr. Manvydas Vitkūnas ir Lietuvos kariuomenės Mokymo ir doktrinų valdybos vado pavaduotojas karybai plk. ltn. Valerijus Šerelis.

Ved. Sigita Vegytė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.
logo

Lietuviai ne tik žaidžia krepšinį, bet ir… jį tyrinėja. Mokslas – sritis, kurioje pas mus vyksta daug įdomių ir svarbių dalykų. Tik ne visada apie juos žinome! Mūsų misija – kad tai pasiektų jūsų ausis. Kosmosas, fizika, gamta, medicina, istorija, menas, psichologija ir visa kita, ką tyrinėja mūsų mokslininkai. Laida transliuojama penktadieniais 11.05 val.

Kiti laidos epizodai

Kosmoso departamentas

Daugiau
Audioteka sukurta pagal Vokietijos ambasados remiamą audio platformos projektą.