Žinios. Atsisveikinome su Gražina Balandyte: į paskutiniąją kelionę aktorę išlydėjo būrys kolegų ir gerbėjų

Kitą savaitę gimdyti turinti lietuvė akibrokštu vadina Vyriausybės sprendimą neleisti jos draugui ir vaiko tėvui egiptiečiui atvykti į Lietuvą. Sprendimą išbraukti klausimą iš posėdžio vakar priėmė Vidaus reikalų ministrę pavaduojantis teisingumo ministras Elvinas Jankevičius, esą dėl koronaviruso grėsmės ir dėl to, kad nebuvo susipažinęs su klausimu.

Paskelbti valstybinio lietuvių kalbos egzamino rezultatai. Aukščiausią 100 balų įvertinimą šįmet gavo daugiausiai abiturientų per paskutinius penkerius metus.

Lietuvoje patvirtinta dar devyniolika užsikrėtimo koronavirusu atvejų. Penki iš jų įvežtiniai – iš Švedijos, Rusijos, Lenkijos ir Baltarusijos, dvylika – susiję su jau žinomais užsikrėtimais, likusių dviejų atvejų Kauno apskrityje aplinkybės neaiškios.

Antrąjį šių metų ketvirtį – per tris karantino ir pandemijos mėnesius – Lietuvos ekonomika smuko 5,1 procento. Palyginti su tuo pačiu laikotarpiu pernai, kritimas siekia 3,7 procento. Tai gerokai švelnesnis smūgis ekonomikai negu buvo prognozuota.

Covid–19 atvejų skaičius pasaulyje perkopė 17 milijonų, o daug šalių nerimauja dėl prasidedančios antrosios bangos. Rekordiniai atvejų skaičiai užfiksuoti Australijoje, Japonijoje, Indijoje, Lenkijoje ir Ukrainoje.

Nacionaliniame Kauno dramos teatre užtraukus scenos užuolaidas paskutinį kartą plojimai nuaidėjo teatro ir kino aktorei Gražinai Balandytei. Išlydėti urnos Kauno centre susirinko minia žmonių. Atsisveikinti atėjo aktoriai, režisieriai, žiūrovai, gerbėjai. 84–us metus ėjusi, po sunkios ligos mirusi aktorė palaidota Petrašiūnų kapinėse. Gražina Balandytė per savo karjerą sukūrė 80 vaidmenų teatre, 20 kine.

Minske šiandien rengiamas mitingas opozicijos kandidatei Sviatlanai Tsikhanouskayai palaikyti. Ji sako norinti sulaukti 100 tūkst. rėmėjų. Spėjama, kad akcija turėtų būti masinė ir audringa po to, kai valdžia paskelbė, kad Minske sulaikyta daugiau nei 30 Rusijos privačios karinės bendrovės „Vagner“ samdinių.

Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga kaip liudytojas buvo apklaustas STT byloje dėl koronaviruso tyrimo reagentų pirkimo.

Orai. Sportas. Ved. Guoda Pečiulytė.