Laba diena, Lietuva. Nuomonę apie Švediją vis keitęs pasaulis pamatė rezultatą: skandinavai puikiai susitvarkė su pirma viruso banga

Į Lietuvą bandantys atvykti užsieniečiai nesupranta Vyriausybės kriterijų. Į šalį neleidžiama atvykti naujagimio tėvui, bet leidžiama Druskininkuose ir Prienuose stovyklas rengti krepšininkams iš Rusijos ir Kazachstano. Vyro ir naujagimio tėvo laukianti rinkodaros specialistė sako, kad visus dokumentus derino su atitinkamomis institucijomis dar nuo kovo, kad vyras galėtų atvykti iš Egipto ir pamatyti artimuosius. Vakar vykusiame Vyriausybės posėdyje nuspręsta neleisti vyrui atvykti į šalį. Į situaciją plačiau pažvelgė advokatas Algimantas Šindeikis.

Europoje vis daugiau šalių svarsto apie naujus apribojimus ir populiariausia dabar yra viešumoje dėvėti kaukes, tačiau Švedijoje apie tai kol kas negalvojama. Stokholme žmogus su kauke yra retenybė. Švedijoje atvejų skaičius mažėja, tačiau dėl šalies pasirinktos strategijos tai nutiko tik dabar. Dėl šalies pasirinktos strategijos Europos valstybės buvo izoliavusios Švediją. Šalyje prasidėjęs atostogų sezonas pakeitė ir švedų planus, mat šie negali keliauti į užsienį. Apie situaciją Švedijos viduje plačiau pasakojo LRT bendradarbė Stokholme Vaida Ražaitytė.

Lietuvos banko vadovas Vitas Vasiliauskas teigia, kad šalies ekonominiai rodikliai nuteikia optimistiškai. Ekonomika smuko mažiau, nei planuota, o darbo rinkoje pastebimas spartus atlyginimų bei paslaugų kainų augimas. Antrojo ketvirčio BVP duomenys rodo, kad pirmojo pusmečio rezultatais ekonomika susitraukė 5,4 proc. Ekspertai prognozuoja net ir būsimą metinį prieaugį, o ekonomikos nuosmukio rezultatu patenkintas „Luminor“ vyriausiasis ekonomistas Žygimantas Mauricas pateikia savo prognozę.

Nacionalinė švietimo agentūra (NŠA) pradeda skelbti šių metų brandos egzaminų sesijos rezultatus. Pirmasis gretoje – lietuvių kalbos ir literatūros egzaminas. Kaip pranešė NŠA, liepos 30 d. paskelbti lietuvių kalbos ir literatūros privalomojo valstybinio brandos egzamino rezultatai. Egzaminą šiemet laikė 16 970 kandidatų. Egzamino neišlaikė 1 828 kandidatai, o šimtukus gavo 214 kandidatų. Statistika rodo, kad rezultatai yra geresni nei praėjusiais keleriais metais, tačiau 1.5 procento daugiau šio egzamino ir neišlaikė. Apie egzaminų rezultatus plačiau pasakojo Nacionalinės švietimo agentūros direktorė Rūta Krasauskienė.

Baltarusijos valdžia paskelbė, kad trečiadienio naktį prie Minsko saugumo pajėgos sulaikė 32 Rusijos karinės samdinių grupuotės „Wagner“ kovotojus, pranešė valstybinė Baltarusijos naujienų agentūra „BelTA“. Kokiomis sąmokslo teorijomis apipinta ši istorija ir kodėl Lukašenkai tai yra pliusas prezidento rinkimų kovoje, pasakojo VU TSMPI direktorė Margarita Šešelgytė.

Europos Sąjunga atmetė šešių Lenkijos miestų paraiškas dalyvauti miestų partnerystės programoje dėl jų valdžios požiūrio į lesbietes, gėjus, biseksualus ir translyčius asmenis (LGBT). „Valstybės narės ir valdžios institucijos turi gerbti ES vertybes ir pagrindines teises“, – sakė lygybės eurokomisarė Helena Dalli. „Dėl to buvo atmestos šešių Lenkijos miestų, kurių valdžia yra priėmusi „Zonų be LGBT ideologijos“ ar „šeimos teisių“ rezoliucijas, paraiškos dalyvauti miestų partnerystės programoje“, – sakė ji.

Spaudos konferencija iš prezidentūros, kurioje po susitikimo su Gitanu Nausėda savo komentarus ir įžvalgas pateikė ministrai ir patarėjai.

Savaitgalį sulauksime puikių orų, tačiau ilgai jie neužsibus – kita savaitės pradžia žada būti permaininga, LRT TELEVIZIJOS laidoje „Laba diena, Lietuva“ sakė LHMT vyriausioji specialistė Izolda Marcinonienė.

Laidą užbaigia socialinių tinklų apžvalga su Audra Avižiūte.

Ved. Deividas Jursevičius.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Daugiau