Žinios. Sektinas pavyzdys: Italijos miestelis savaitei siūlo nemokamą apgyvendinimą

Lietuvoje patvirtinta dar devyniolika užsikrėtimo koronavirusu atvejų. Penki iš jų įvežtiniai - iš Švedijos, Rusijos, Lenkijos ir Baltarusijos, dvylika - susiję su jau žinomais užsikrėtimais, likusių dviejų atvejų Kauno apskrityje aplinkybės neaiškios.

Antrąjį šių metų ketvirtį - per tris karantino ir pandemijos mėnesius – Lietuvos ekonomika smuko 5,1 procento. Palyginti su tuo pačiu laikotarpiu pernai, kritimas siekia 3,7 procento. Tai gerokai švelnesnis smūgis ekonomikai negu buvo prognozuota.

Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga kaip liudytojas buvo apklaustas STT byloje dėl koronaviruso tyrimo reagentų pirkimo.

Covid-19 atvejų skaičius pasaulyje perkopė 17 milijonų, o daug šalių nerimauja dėl prasidedančios antrosios bangos. Rekordiniai atvejų skaičiai užfiksuoti Australijoje, Japonijoje, Indijoje, Lenkijoje ir Ukrainoje.

Šiuo metu posėdžiaujanti VRK ketina patvirtinti tvarką, kaip koronaviruso pandemijos sąlygomis bus organizuojami Seimo rinkimai. Komisijos pirmininkė Laura Matjošaitytė sako, kad kaukes būtų privaloma dėvėti tiek balsavimo patalpoje esantiems komisijų nariams, tiek rinkėjams.

Mažo Italijos miestelio gyventojai ėmėsi neįprastos iniciatyvos. Kad pritrauktų daugiau turistų, keturioms dešimtims šeimų jie siūlo nemokamą apgyvendinimą savaitei.

Orai. Ved. Guoda Pečiulytė.