Žinios. Per tris karantino mėnesius Lietuvos ekonomika smuko 5,1 procento

Lietuvoje patvirtinta dar devyniolika užsikrėtimo koronavirusu atvejų. Penki iš jų įvežtiniai – iš Švedijos, Rusijos, Lenkijos ir Baltarusijos, dvylika – susiję su jau žinomais užsikrėtimais, likusių dviejų atvejų Kauno apskrityje aplinkybės neaiškios.

Antrąjį šių metų ketvirtį – per tris karantino ir pandemijos mėnesius – Lietuvos ekonomika smuko 5,1 procento. Palyginti su tuo pačiu laikotarpiu pernai, kritimas siekia 3,7 procento. Tai gerokai švelnesnis smūgis ekonomikai negu buvo prognozuota.

Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga kaip liudytojas buvo apklaustas STT byloje dėl koronaviruso tyrimo reagentų pirkimo.

Paskelbti valstybinio lietuvių kalbos egzamino rezultatai. Aukščiausią 100 balų įvertinimą šiais metais gavo daugiausiai abiturientų per paskutinius penkerius metus.

Konstitucinis Teismas nusprendė, kad 2018 m. naujos redakcijos Referendumo įstatymas Seime buvo priimtas neteisėtai. Teismas konstatavo, kad šis įstatymas – konsitucinis, todėl už jį turėjo balsuoti ne mažiau kaip 71 parlamentaras.

Covid–19 atvejų skaičius pasaulyje perkopė 17 milijonų, o daug šalių nerimauja dėl prasidedančios antrosios bangos. Rekordiniai atvejų skaičiai užfiksuoti Australijoje, Japonijoje, Indijoje, Lenkijoje ir Ukrainoje.

Minske šiandien rengiamas mitingas opozicijos kandidatei Sviatlanai Tsikhanouskayai palaikyti. Ji sako norinti sulaukti 100 tūkst. rėmėjų. Spėjama, kad akcija turėtų būti masinė ir audringa po to, kai valdžia paskelbė, kad Minske sulaikyta daugiau nei 30 Rusijos privačios karinės bendrovės „Vagner“ samdinių.

Šiuo metu posėdžiaujanti VRK ketina patvirtinti tvarką, kaip koronaviruso pandemijos sąlygomis bus organizuojami Seimo rinkimai. Komisijos pirmininkė Laura Matjošaitytė sako, kad kaukes būtų privaloma dėvėti tiek balsavimo patalpoje esantiems komisijų nariams, tiek rinkėjams.

Oregono valstijos gubernatorė pranešė, kad iš Portlando miesto, kurį purto neramumai, šiandien gali būti pamažu išvedamos federalinės pajėgos.

Kai Venecijoje kino teatrai dar uždaryti, o kino mėgėjų netrūksta, šie sugalvojo puikią išeitį – kiną vandenyje.

Orai.

Ved. Guoda Pečiulytė.