Gimtoji žemė. Karvių bandos neketina atsisakyti

Gimtoji žemė

2020.07.30 06:07

Gimtoji žemė. Karvių bandos neketina atsisakyti

11
00:00
00:00
00:00
Iškelti grotuvą
  • Grojimo greitis:

Ukmergės rajone, Želvos seniūnijoje Bastūnų kaime ūkininkaujantis Vytenis Rimša laiko mėsinius galvijus. Bandos vedlys – ūkininko pasididžiavimas veislinis herefordų veislės jautis – Mikas. Tačiau šį kartą kalbėsime apie kitą Vytenio ūkio šaką – pieno ūkį. Laiko jis nedidelę bandą, melžia lauko aikštelėje. Ūkyje darbuojasi visa Rimšų šeima - Vytenio žmona Rasa, vyresnioji dukra Vaiva, sūnus Benediktas.

Rimšos tikisi, kad Benediktas vėliau ar ankščiau apsispręs ir perims tėvų ūkį.

Prienų rajone Pleskavos kaime ūkininkujantis Jonas Masikonis – senosios kartos žmogus. Jis mena sovietmetį, žino, kaip ūkininkavo seneliai, tėvai. Išėjęs į pensiją Jonas laiko pulką avių, kurios ganosi netoli senosios jo tėvų sodybos. Senajame tvarte avys slepiasi nuo kaitrios saulės ir lietaus. Gyvena Jonas už kelių kilometrų, kartu su sūnaus šeima. Į senąją sodybą atvažiuoja dažnai, nes reikia pasirūpinti avimis. Ved. Nijolė Baronienė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
logo

Pasakojimai apie gyvenimą ir darbus kaime. Agrarinio sektoriaus aktualijos ir naujovės, kaimo bendruomenių veikla, ne žemės ūkio verslo kaime ypatumai, naudingi patarimai augalų mėgėjams, gamtininko komentarai, užsienio šalių ūkininkų istorijos. Laida ne tik kaimo, bet ir miesto žmonėms. Laida transliuojama darbo dienomis 06.05 val.

Kiti laidos epizodai

Gimtoji žemė

Daugiau
Audioteka sukurta pagal Vokietijos ambasados remiamą audio platformos projektą.