Panorama. Žuvų ištekliams senkant, Aplinkos ministerija siūlo apriboti žvejybą (su vertimu į gestų k.)

Uždarose erdvėse nuo šeštadienio kaukės vėl tampa privalomos. Numatomos kelios išimtys – ten, kur kaukių dėvėti neįmanoma, pavyzdžiui, valgant kavinėje. Sergamumo rodikliai dabar – didžiausi nuo gegužės pabaigos.

Vakar pradėjusi veikti e. sveikatos sistema apie pietus išsijungė. Neveikė apie valandą. Registrų centras sako, kad vis dar gali kilti sutrikimų, o dalies duomenų, kurie buvo įvedami į sistemą likus valandai iki incidento, gali taip ir nepavykti atkurti.

Vyriausybė nusprendė dėl gydymo įstaigų – nebebus teikiama pirmenybė nuotolinėms konsultacijoms. Sveikatos apsaugos viceministro teigimu, pacientas su gydytoju nuspręs, koks turėtų būti vizitas.

Jungtinės Valstijos skelbia, kad iš Vokietijos jau artimiausiomis savaitėmis pradeda išvesti beveik 12 000 karių, bet beveik pusę žada palikti Europoje, dalį galbūt perkelti į Lenkiją ir Baltijos šalis.

Baltarusijos prezidentas pareikalavo Rusijos paaiškinimų, paskelbus, kad prie Minsko, saugumo pajėgos sulaikė 32 samdinius iš privačios karinės bendrovės, išgarsėjusios kovomis Donbase, Sirijoje ir Libijoje.

Ekspertų teigimu, koronaviruso krizė labiausiai sumažino ne samdomų, o savarankiškai dirbančių žmonių pajamas. Viena iš paramų jiems gelbėti - pinigai naujai veiklai. Turimą veiklą keisti į naują norintiems žmonėms valstybė pasiūlė po 7 tūkst. eurų. Užimtumo tarnybos teigimu, susidomėjimas - didžiulis.

Žuvų ištekliams senkant, Aplinkos ministerija siūlo apriboti žvejybą: tai paveiktų ir žvejus verslininkus, ir mėgėjus. Meškeriotojai sutinka nežvejoti kurį laiką, jei tai padės atkurti žuvų išteklius.

Valdančiosios Lietuvos lenkų rinkimų akcijos-Krikščioniškų šeimų sąjungos sąrašo lyderiu Seimo rinkimuose bus parlamentaras Zbignevas Jedinskis. Partijos Pirmininko Valdemaro Tomaševskio teigimu, antrąja įrašyta Rusų aljanso atstovė Irina Rozova.

Savo kandidatų Seimo rinkimuose sąrašą patvirtinto ir politinė partija „Laisvė ir teisingumas“. Pirmajame trejetuke – organizacijas prieš keletą mėnesių suvieniję lyderiai Remigijus Žemaitaitis, Artūras Zuokas ir Artūras Paulauskas.

Dėl pandemijos pasaulyje apribojus keliavimą, Kaune įsikūręs japonų turistų dažnai lankomas Chijūnės Sugiharos namų muziejus liko be lankytojų. Iš parduotų bilietų, iki šiol išsilaikiusiam muziejui lėšas ėmėsi rinkti japonai.

Nacionaliniame Kauno dramos teatre atsisveikinama su mirusia teatro ir kino aktore Gražina Balandyte. Atsisveikinti bus galima ir rytoj nuo 10 valandos. Urna išnešama ketvirtadienį 12 val., laidotuvės Petrašiūnų kapinėse. Artimieji prašo menininkę pagerbti baltu gėlės žiedu.

Šiandien sukanka 130 metų nuo vieno iš garsiausių moderniojo meno atstovų Vincento Van Gogho mirties, ir prieš pat sukaktį paskelbta apie staigmeną. Vienas meno istorikas sako aptikęs vietą, kur tapytojas sukūrė paskutinį savo paveikslą.

Teatro ir kino aktoriui Vytautui Tomkui – 80. Aktorių su garbingu jubiliejumi sveikina valdžios atstovai, Nacionalinio dramos teatro, kuriame aktorius dirbo ilgiausiai - beveik 50 metų - kolektyvas.

Panevėžio rajone kuriamas skulptoriaus Vladimiro Kančiausko dekoratyvinių skulptūrų parkas. Čia į vieną vietą perkeliami ne tik žymieji menininko kūriniai, bet ir kuriami nauji.

Valstybės sienos apsaugos tarnyba užfiksavo audros šėlsmą pasienyje su Baltarusija. Vakar pavakarę stiprūs vėjai išvertė medžius.

Ved. Ignas Andriukevičius.