Pakeliui su vasara. Petras Vyšniauskas: koncertas – tai tarsi namas ant tvirtų pamatų

Pakeliui su vasara

2020.07.29 16:05

Pakeliui su vasara. Petras Vyšniauskas: koncertas – tai tarsi namas ant tvirtų pamatų

11
00:00
00:00
00:00
Iškelti grotuvą
  • Grojimo greitis:

„Instrumentu galėjau pasakyti tai, ką aš noriu, o ne tai, ką man liepia“ - taip yra sakęs vienas žymiausių saksofonininkų, Nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatas Petras Vyšniauskas. Apie namus muzikoje, muziką namuose džiazo kūrėjas atvirai su rubrika „Be kaukių“.

L.van Beethoveno kūryba - kiekvieno muziko repertuare, ypač pianisto. Kompozitoriaus 250-osioms gimimo metinėms skirtame maratone šeštadienį net 11a pianistų skambins penkias valandas kūrinius fortepijonui, ką girdės LRT KLASIKOS, LRT PLIUS ir portalo LRT.LT klausytojai ir žiūrovai. Gintaras Januševičius - vienas jų. Kokią vietą pianisto repertuare užima šis Vienos klasikas?

Ketvirtadienį prasidedančiame jubiliejiniame Nidos džiazo maratone - svečiai iš Latvijos, tai grupė „Very cool people“. Apie šiuos muzikus daugiau - kolegė Laima Slepkovaitė.

Vilniaus universiteto Geologijos muziejuje - unikali galimybė pamatyti beveik pilną mamuto skeletą. Kaip toks unikalus radinys atsidūrė mūsų geologų rankose? Apie tai pasakoja Geologijos mokslų daktarė Eugenija Rudnickaitė.

Ved. Marius Eidukonis ir Gabija Narušytė

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt

Kiti laidos epizodai

Pakeliui su vasara

Daugiau
Radioteka sukurta pagal Vokietijos ambasados remiamą audio platformos projektą.