Gimtoji žemė. Išsipildė svajonė turėti šiuolaikišką sūrinę

Gimtoji žemė

2020.07.29 06:07

Gimtoji žemė. Išsipildė svajonė turėti šiuolaikišką sūrinę

11
00:00
00:00
00:00
Iškelti grotuvą
  • Grojimo greitis:

Skaudi tiesa, kad mūsų šalyje nyksta pieno ūkiai. Jų savininkai, praradę viltį dėl žemų supirkimo kainų, parduoda melžiamas karves. Tačiau ne visi taip daro. Širvintų rajone, Žibėnuose ūkininkaujanti Kasia Jankun su vyru Zbignevu pieno ūkį pradėjo kurti Lietuvai atgavus nepriklausomybę. Tuomet jauna šeima pradėjo nuo kelių melžiamų karvių. Dabar ūkio fermoje net septynios dešimtys piendavių. Neseniai išsipildė didžiausia Kasios Jankun svajonė – turėti šiuolaikišką sūrinę.

Ši vasara bitininkų nelepino. Kai kurie bičiuliai medaus išsuko tik savo reikmėms. Pramoniniuose bitynuose situacija geresnė. Vilniaus rajone Anavilyje bitininkaujantys Stanislavas ir Robertas Liachovičiai šios vasaros labai nepeikia. Medaus prisuks beveik tiek pat kiek praėjusiais metais. Pasak Roberto Liachovičiaus, gero medunešio garantas - savalaikis gydymas nuo erkių ir jaunos bičių motinos. Ved. Nijolė Baronienė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
logo

Pasakojimai apie gyvenimą ir darbus kaime. Agrarinio sektoriaus aktualijos ir naujovės, kaimo bendruomenių veikla, ne žemės ūkio verslo kaime ypatumai, naudingi patarimai augalų mėgėjams, gamtininko komentarai, užsienio šalių ūkininkų istorijos. Laida ne tik kaimo, bet ir miesto žmonėms. Laida transliuojama darbo dienomis 06.05 val.

Kiti laidos epizodai

Gimtoji žemė

Daugiau
Audioteka sukurta pagal Vokietijos ambasados remiamą audio platformos projektą.