Laba diena, Lietuva. VMI paskelbė konkursą: ieško, kas konfiskuotą kriptovaliutą konvertuotų į eurus

Profesorius apie neatsekamus koronaviruso atvejus: rizika staigesniam viruso plitimui auga. Nacionalinis visuomenės sveikatos centras informavo, kad antradienį Lietuvoje patvirtinti aštuoni nauji koronavirusinės infekcijos (COVID-19) atvejai: trys Marijampolės apskrityje, po du – Kauno ir Panevėžio apskrityse, dar vienas – Vilniuje. Pasak centro atstovės Rolandos Lingienės, daugėja atvejų, kurių užsikrėtimo aplinkybių nepavyksta nustatyti. Pokalbis apie tai LRT TELEVIZIJOS laidoje „Laba diena, Lietuva“ – su Lietuvos sveikatos mokslų universiteto profesoriumi Mindaugu Stankūnu. Jo teigimu, 25 proc. minėtos ligos atvejų šalyje pastaruoju metu – neatsekami, o tai reiškia ir augančią riziką staigesniam viruso plitimui.

Nepaisantys saviizoliacijos – ne naujiena: pareigūnai nuo karantino pradžios suskaičiavo kelias dešimtis bėglių. Toliau LRT TELEVIZIJOS laidoje „Laba diena, Lietuva“ – pokalbis apie saviizoliacijos pažeidimus, kurie užtraukia baudą asmenims nuo 500 iki 1500 eurų ir juridinių asmenų vadovams ar kitiems atsakingiems asmenims – nuo 1500 iki 6000 eurų. Plačiau pasakoja Viešosios policijos valdybos viršininkas Mindaugas Akelaitis. Jo teigimu, minėtieji bėgliai pareigūnams nėra naujiena – vien nuo karantino pradžios tokių suskaičiuota kelios dešimtys.

Nuteistas buvęs Malaizijos premjeras: iš valstybinio investicijų fondo pumpavo milijardus dolerių. LRT TELEVIZIJOS laidoje „Laba diena, Lietuva“ – tema iš užsienio. Buvęs Malaizijos premjeras Najibas Razakas antradienį buvo pripažintas kaltu, išnagrinėjus pirmąją bylą dėl valstybinio investicijų fondo 1MDB skandalo, praėjus dvejiems metams po jo ilgai vadovavusios Vyriausybės žlugimo. Buvusiam vyriausybės vadovui Kvala Lumpūro Aukštasis Teismas skyrė 12 m. laisvės atėmimo bausmę ir 210 mln. ringitų (42 mln. eurų) baudą, jį pripažinus kaltu pagal septynis kaltinimus dėl lėšų grobstymo iš fondo „1Malaysia Development Berhad“. Iš šios investicijų priemonės buvo išpumpuota milijardai dolerių, o pavogtos lėšos buvo išleistos visokiausiems pirkiniams, pradedant prabangiu nekilnojamuoju turtu, baigiant brangiais meno kūriniais. Į šį skandalą taip pat buvo įtrauktas investicijų bankas „Goldman Sachs“. Detaliau – iš LRT TELEVIZIJOS užsienio naujienų redaktoriaus Igno Kinčino lūpų.

Tyrimas atskleidė studentų požiūrį į darbą: 80 proc. nenorėtų dirbti nelegaliai. Naujausias tyrimas atskleidė studentų požiūrį į nelegalų darbą. „Dauguma studentų jaučia, kad nelegalus darbas nėra jų naudai – apie 80 proc. respondentų dirbti nelegaliai nenori“, – sako ISM vadybos ir ekonomikos universiteto dėstytoja dr. Eglė Verseckaitė-Grzeskowiak. Dalis studentų – itin sąmoningi: mokesčių mokėjimą jie laiko absoliučia būtinybe. Plačiau apie tai – LRT TELEVIZIJOS laidoje „Laba diena, Lietuva“.

Egzotiški, bet užauginti Lietuvoje: kaime šalia agurkų derlių krauna arbūzai ir melionai. Lietuvos klimatas tampa vis palankesnis egzotiniams vaisiams. Panevėžio rajono ūkininkė šalia pomidorų ir agurkų augina arbūzus bei melionus. Jos teigimu, pastarųjų derlius ne ką prastesnis. Moteris kol kas iš to verslo daryti neplanuoja, esą per daug rizikinga. Tačiau pirkėjai sako – mieliau rinktųsi lietuvišką vaisių nei iš svetur.

Koronavirusas smogė ir žmonių kišenėms: trečdalis teigia, kad jų finansinė padėtis blogėjo. Naujausia apklausa skelbia, kad trečdalio žmonių finansinė padėtis dėl koronaviruso pablogėjo. Labiausiai pablogėjimą juto kaimai, mažiausiai – didmiesčiai. Tiesa, yra ir kuo pasidžiaugti. LRT TELEVIZIJOS laidos „Laba diena, Lietuva“ studijoje – „Swedbank“ Finansų instituto projektų vadovė Justina Bagdanavičiūtė. Jos teigimu, atsiskaitymo „Swedbank“ kortelėmis birželio mėnesį duomenys rodo, kad ekonomika sparčiai atsigauna – krizė, panašu, buvo trumpalaikė.

VMI ieško, kas konvertuotų konfiskuotą kriptovaliutą: valstybės biudžetas pasipildytų 3,5 mln. eurų. LRT TELEVIZIJOS laidoje „Laba diena, Lietuva“ – dar viena tema apie finansus. Valstybinė mokesčių inspekcija (VMI) ieško, kas galėtų į eurus konvertuoti konfiskuotą kriptovaliutą. Jei kriptovaliuta būtų konvertuota šiuo metu, valstybės biudžetas pasipildytų daugiau nei 3,5 mln. eurų. Pasakoja VMI Nepriemokų administravimo departamento patarėja Džiuginta Balčiūnienė.

Lietuvinę naktižiedę dar 1911-aisiais atrado lenkų mokslininkas: dabar ją taip vadina ne tik lietuviai. LRT TELEVIZIJOS laidos „Laba diena, Lietuva“ studijoje – Mokinių neformaliojo švietimo centro Gamtos skyriaus vedėjas, gamtininkas Almantas Kulbis. Pokalbiai su juo – visada įdomūs, tad siūlome pasiklausyti dar vieno: apie augalus, kurie garsina Lietuvą jos vardu. Vienas jų – lietuvinė naktižiedė, kurią dar 1911 m. aprašė lenkų gamtininkas. Beje, tokiu vardu ją vadina ne tik lietuviai!

Per karantiną išaugo iš prieglaudų paimtų gyvūnų skaičius: namus surado net senbuviai. Gyvūnų prieglaudos teigia per karantiną žmonėms padovanojusios daugiau gyvūnų. Naujieji globėjai sako išgyvenę daugiau neigiamų emocijų, todėl ieškojo, kas jas padėtų ištverti. Vis dėlto specialistai teigia, kad į gyvūnų globą reikia žiūrėti atsakingai ir įvertinti galimybes augintinį prižiūrėti visą likusį jo gyvenimą.

Ūkininkai džiaugiasi šilauogėmis: užtenka saujelės, kad gautume dienos vitaminų dozę. Ūkininkai pradeda skinti šilauoges. Kokios jų kainos? Koks šiemet jų derlius? Domimės LRT TELEVIZIJOS laidoje „Laba diena, Lietuva“. Kazlų Rūdos ūkininkas Vidas Juodsnukis sako, kad šilauogės – unikalios: užtenka suvalgyti saujelę, kad gautume dienos vitaminų dozę.

Socialiniuose tinkluose – kirčiai prezidentui: kritikuojamas dėl vėlyvos reakcijos į e.sveikatos sutrikimus. LRT TELEVIZIJOS laidoje „Laba diena, Lietuva“ – ir socialinių tinklų apžvalga. Šįkart pastaroji – su LRT RADIJO žurnaliste Evelina Stankūnaite. Jos akiratyje: praėjusią savaitę sutrikusi ir jau atstatyta e.sveikata, o taip pat ir stebuklus demonstruojanti Lietuvos ekonomika.

Ved. Deividas Jursevičius.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Daugiau