Gimtoji žemė. Tęsia ūkininkavimo tradiciją

Gimtoji žemė

2020.07.28 06:07

Gimtoji žemė. Tęsia ūkininkavimo tradiciją

11
00:00
00:00
00:00
Iškelti grotuvą
  • Grojimo greitis:

Lietuvoje – daug šaunių žemdirbių. Ne vienas pradėjęs nuo nulio įkūrė pažangius augalininkystės ar gyvulininkystės ūkius. Laimingiausi tie, kieno vaikai tęsia pradėtus darbus. Genutės ir Manfredo Skroblių sūnus Algirdas, pasak tėvo, pradėjo ūkininkauti nuo trejų metukų, kai tik išmoko tvirtai stovėti ant kojų. Šiandien, netoli Palangos Peskojų kaime jis ūkininkauja kartu su tėvais ir turi savo mėsinių galvijų bandą. Kokie jaunojo ūkininko A.Skroblio ateities planai?

Šilauogynų plotai Lietuvoje vis didesni. Paklausios uogos ir galimybė pasinaudoti Europine parama ne vieną sugundo imtis uogininkystės. Ne išimtis ir Biržų krašte ūkininkaujantis Marius Jukonis, kuris Vilniaus rajone prie Maišiagalos prieš ketverius metus įveisė penkių hektarų šilauogių plantaciją. Šią vasarą iš ekologiško „Vilnojos“ ūkio šilauogyno jis tikisi gausaus derliaus. Ar randa skynėjų ir kokius iššūkius tenka įveikti pasirinkus ekologinę uogininkystę? Ved. Nijolė Baronienė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
logo

Pasakojimai apie gyvenimą ir darbus kaime. Agrarinio sektoriaus aktualijos ir naujovės, kaimo bendruomenių veikla, ne žemės ūkio verslo kaime ypatumai, naudingi patarimai augalų mėgėjams, gamtininko komentarai, užsienio šalių ūkininkų istorijos. Laida ne tik kaimo, bet ir miesto žmonėms. Laida transliuojama darbo dienomis 06.05 val.

Kiti laidos epizodai

Gimtoji žemė

Daugiau
Radioteka sukurta pagal Vokietijos ambasados remiamą audio platformos projektą.