Laba diena, Lietuva. Pandemija smūgiavo ir lietuvių emocinei sveikatai: padaugėjo ieškančių psichologinės pagalbos

Vis dar neveikiant e.sveikatai situacija vadinama tragiška: vaistus pacientai skolinasi vieni iš kitų. Registrų centras kartu su direktoriumi dirba dieną naktį, LRT TELEVIZIJAI po susitikimo su centro vadovu sakė teisingumo ministras Elvinas Jankevičius, pavaduojantis atostogaujantį sveikatos apsaugos ministrą Aurelijų Verygą. Jis kelia uždavinį vėliausiai trečiadienį atstatyti sistemos veiklą. Mažų mažiausiai iki tol gydytojai, vaistininkai ir pacientai susidurs su problemomis. Plačiau susidariusią situaciją komentuoja asociacijos „Gyvastis“ prezidentė Aušra Degutytė ir vaistinių asociacijos pirmininkė Kristina Nemaniūtė-Gagė.

Skubių sprendimų per karantiną pamokos: iš klaidų mokomės ar už jas baudžiame? Seimo opozicija šiandien surengė posėdį, kurio metu kalbėjo apie galimus korupcijos atvejus karantino metu skubiai perkant kovai su koronavirusu reikalingas priemones. Advokatė Dovilė Burgienė, kalbėdama apie viešuosius pirkimus ekstremalioje situacijoje, išskiria du dalykus: teisės aktus ir tai, kaip jie taikomi. Ekspertės teigimu, teisės aktų taikymas ne visada yra nuoseklus – valstybė ne visada yra pasirengusi pastaruosius įgyvendinti. Plačiau apie tai – pokalbyje LRT TELEVIZIJOS laidoje „Laba diena, Lietuva“.

Šiaurės Korėja švenčia Pergalės dieną: Kim Jong Unas generolams dovanojo pistoletus. LRT TELEVIZIJOS laidoje „Laba diena, Lietuva“ – dar viena tema, šįkart iš užsienio. LRT TELEVIZIJOS užsienio naujienų redaktorius Justinas Vainilavičius plačiau pasakoja apie situaciją, o tiksliau – įtampą, Korėjos pusiasalyje. Šiaurės Korėja švenčia Pergalės dieną – minimos Korėjos karo pabaigos metinės. Jokios pergalės, pasak J. Vainilavičiaus, čia nėra – minėtas karas abiems valstybėms sukėlė daug kančių, žuvo 3 mln. civilių.

Aeroklubo vadovas apie aviaturizmą Lietuvoje: nėra „kempingo“, nėra ir „kempingautojų“. Nuosavais lėktuvais keliaujančių užsienio turistų daugėja, jie pelną neša ne tik aerodromams, bet ir netoli jų esantiems miestams. Tačiau Lietuvoje aviacinis turizmas dar tik žengia pirmuosius žingsnius. Apie tai Biržų aeroklubo vadovą Mantą Binkį kalbina LRT TELEVIZIJOS reporterė Arneta Matuzevičiūtė.

Per karantiną pablogėjusi lietuvių emocinė sveikata specialistų nestebina: tai – normali reakcija į nenormalią situaciją. LRT TELEVIZIJOS laidoje „Laba diena, Lietuva“ – dar vienas pokalbis. Šįkart pastarasis – apie naujausią visuomenės apklausą, parodžiusią, kad daugiau nei 40 proc. lietuvių emocinė sveikata per karantiną pablogėjo. Tiesa, psichologai, psichiatrai, psichoterapeutai šiuo skaičiumi labai nesistebi – pasak jų, tai normali žmonių reakcija į nenormalią situaciją. Detaliau apie šalies emocinį foną – iš Psichologų sąjungos prezidentės Valijos Šap lūpų.

Politologas Linas Kojala apie naujas paliaubas Ukrainoje: de facto jos jau nebeveikia. LRT TELEVIZIJOS laidoje „Laba diena, Lietuva“, kaip įprasta pirmadieniais, ir politologo, Rytų Europos studijų centro direktoriaus Lino Kojalos įžvalgos. Iki Jungtinių Amerikos Valstijų (JAV) prezidento rinkimų liko kiek mažiau nei 100 dienų ir amerikiečiams nerimą kelia tai, kad koronaviruso pandemija neslopsta. Pats rinkimų procesas šiemet kels labai daug iššūkių – ypatingai JAV, kuri yra federalinė valstybė, sako ekspertas. Taip pat L. Kojalos akiratyje – naujos paliaubos tarp Rusijos ir Ukrainos.

Oskaro Koršunovo teatras švenčia 20-metį: visą vasarą sostinės erdvėse rodys spektaklius. Oskaro Koršunovo teatras švenčia 20-metį. Ta proga Vilniuje visą vasarą vyks festivalis, per kurį skirtingose miesto erdvėse bus rodomi šio teatro spektakliai. Plačiau apie šią šventę ir iniciatyvą – kultūros žurnalistės Margaritos Alper reportaže.

Klebonas Vytautas Dagelis: Dievas – didžiausias menininkas, visi kiti iš paskos. Reportažų ciklas „Ramūs pokalbiai“ tęsia pažintis su mažų miestelių gyventojais. Šiandien susitinkame su asmenybe, gebančia detalėse matyti grožį, išklausyti ir suprasti kiekvieną žmogų – tai Antazavės Dievo Apvaizdos bažnyčios klebonas Vytautas Dagelis. Menas – neatsiejama kunigo gyvenimo dalis, jis įsitikinęs: Dievas – didžiausias menininkas, visi kiti iš paskos.

Rekomendacija keliautojams: pasak Kasiulevičiaus, geriausias pasirinkimas atostogoms dabar – Italija. LRT TELEVIZIJOS laidoje „Laba diena, Lietuva“ – ir socialinių tinklų apžvalga. Šįkart naujienas pristato Audra Avižiūtė. Jos akiratyje – sutrikusi e.sveikatos sistema po nelaimės Registrų centre, koronavirusas Lietuvoje ir... neatpažinti skraidantys objektai Jungtinėse Amerikos Valstijose.

Ved. Guoda Pečiulytė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.
Daugiau