Žinios. Praėjusią parą Lietuvoje nustatyta daugiau nei 10 naujų COVID-19 susirgimų

Sveikatos apsaugos ministrą pavaduojantis teisingumo ministras Elvinas Jankevičius susitikęs su Registrų centro direktoriumi Sauliumi Urbanavičiumi aiškina, kad iki trečiadienio e.sveikata bus atkurta, tačiau joje laikinai nebus naujausių duomenų.

Praėjusią parą Lietuvoje nustatyta 11 naujų COVID-19 susirgimų. Iš jų devyni registruoti Kauno apskrityje, po vieną Tauragėje ir Vilniaus apskrityje. Dauguma Kauno atvejų siejami su išplitusiais židiniais krovinių pervežimo įmonėje ir „Kauno autobusuose“.

Pasaulyje – jau daugiau nei 16 mln. patvirtintų užsikrėtimo COVID-19 atvejų, nerimą kelia tai, kad per 4 dienas užsikrėtė milijonas žmonių. Pandemijos protrūkio židiniu tapusioje Kinijoje šiandien pranešta apie 61 naują atvejį, tai didžiausias užsikrėtusiųjų per dieną skaičius nuo balandžio.

Jungtinių Valstijų administracija didina spaudimą Rusijos dujotiekio per Baltijos jūrą iki Vokietijos projekto „Nord Stream 2“ dalyviams. Pasak Vokietijos laikraščio „Die Welt“, Amerikos valdžios atstovai surengė vaizdo konferenciją su „Nord Stream 2“ rangovais iš Europos.

Donbase prasidėjo naujos paliaubos, dėl kurių sutarė Ukraina ir Rusija. Popiežius paragino paversti jas pagrindu galutiniam sureguliavimui. Vakar abiejų šalių prezidentai kalbėjosi telefonu ir skelbia pasveikinę derybininkų pastangas.

Iki šio mėnesio pabaigos savivaldybės turėtų suskaičiuoti, kiek hektarų jų žemėse auga Sosnovskio barščiai. Aplinkos ministerija ketina skirti pusę milijono eurų šiam invaziniam augalui naikinti.

Ieškoma būdų, kaip palengvinti kurčiųjų kasdienybę. Planuojama kurti programėlę, kuri greičiau sujungtų gestų kalbos vertėjus ir kurčiuosius. Šiuo metu turintiems negalią reikiamų paslaugų reikia laukti ne vieną dieną.

Orai. Ved. Marijus Žiedas.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Daugiau