Gimtoji žemė. Uogininkystės ūkiui rinkosi olandišką technologiją

Gimtoji žemė

2020.07.27 06:07

Gimtoji žemė. Uogininkystės ūkiui rinkosi olandišką technologiją

11
00:00
00:00
00:00
Iškelti grotuvą
  • Grojimo greitis:

Apsilankiusieji Vilniaus rajone, Paberžės seniūnijoje Kazimieravo kaime esančiame aviečių ir gervuogių ūkyje „Bojaus uoga“ nustemba. Jolanta ir Nerijus Pacevičiai prieš trejus metus ėmėsi šeimos verslo – uogininkystės. Darbšti pora ilgai rinkosi, ką ir kaip auginti. Apsistojo prie gervuogių ir aviečių, kurios auginamos vazonuose po danga. Pusės hektaro uogynui, kuriame dirbama pagal olandišką technologiją – trečias sezonas. Jei ne vėtra nuplėšusi plantacijos stogus, metai būtų buvę itin sėkmingi.

Iššūkiai, kurių nė priešui nelinkima, laukia netoli Palangos Peskojų kaime įsikūrusių Genutės ir Manfredo Skroblių. Žemė, kurioje gyveno ir ūkininkauja jau penkios giminės kartos vėliau ar anksčiau atiteks valstybės reikmėms. Kokiam atsakui, jei bus ignoruojami ūkio savininkai rengiasi pieno ūkio savininkas Manfredas Skroblys?

Kartus su tėvu ir seserimi sėkmingai besitvarkanti versliniame šilauogyne Julija Rudvalytė pradėjo gilinti į dramblinių česnakų auginimo paslaptis. Kaip auginti įnoringus, bet vis labiau valgytojų pamėgtus dramblinius česnakus?

Ved. Nijolė Baronienė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
logo

Pasakojimai apie gyvenimą ir darbus kaime. Agrarinio sektoriaus aktualijos ir naujovės, kaimo bendruomenių veikla, ne žemės ūkio verslo kaime ypatumai, naudingi patarimai augalų mėgėjams, gamtininko komentarai, užsienio šalių ūkininkų istorijos. Laida ne tik kaimo, bet ir miesto žmonėms. Laida transliuojama darbo dienomis 06.05 val.

Kiti laidos epizodai

Gimtoji žemė

Daugiau
Radioteka sukurta pagal Vokietijos ambasados remiamą audio platformos projektą.