Panorama. Lietuvoje – 15 naujų koronaviruso atvejų: 6 atvejai Kauno, po 3 – Vilniaus, Panevėžio ir Utenos apskrityse

Praėjusią parą – 15 naujų atvejų. Per praėjusią parą patvirtinta 15 naujų koronaviruso atvejų, bendras skaičius siekia 2001, šeštadienį pranešė Nacionalinis visuomenės sveikatos centras. 6 atvejai Kauno, po 3 – Vilniaus, Panevėžio ir Utenos apskrityse.

Partijų ir politikų reitingas. Naujausi partijų reitingai rodo dvivaldystę, skelbia „Vilmorus“ visuomenės nuomonės apklausa. Tiesa, jeigu Seimo rinkimai įvyktų artimiausią sekmadienį, konservatoriai galėtų tikėtis kur kas didesnio savo simpatikų aktyvumo negu „valstiečiai“.

Laidojamas O. Daugelis. Į paskutinę kelionę iš Nacionalinio Čiurlionio dailės muziejaus išlydėtas ilgametis muziejaus direktorius, dailės istorikas, tyrinėtojas Osvaldas Daugelis, kuris mirė eidamas 65 metus.

Kultūros gelbėjimo planas. Baltijos šalys per pandemiją kultūros atstovams skyrė nevienodą paramą. Latviai gaivinti kultūrai davė daugiausia iš Baltijos šalių – 32 mln. eurų. Lietuviai ir estai kiek mažiau – 25 ir 22 mln. eurų. Kultūrininkai džiaugiasi, kad Baltijos šalyse epidemiologinė situacija gana gera, todėl pavasarį neįvykusiais renginiai žmonės gali džiaugtis vasarą, tiesa, vis dar ribojant žmonių skaičių.

Nebus kur dėti išaugintos žuvies. Nuo rugpjūčio gerokai mažinama prekyba gyva žuvimi, o nuo kitų metų didieji prekybos tinklai ketina jos visai atsisakyti. Pasak prekybininkų, taip nuspręsta dėl numatomų įvesti naujų Maisto ir veterinarijos tarnybos bei gyvūnų teisių gynėjų reikalavimų. Žuvininkystės ūkiams, kaip teigia jų atstovai, tai bus skaudus smūgis, nes daugelis neturi perdirbimo cechų, maždaug trečdalis išaugintų žuvų gali likti neparduota.

Žaliųjų partijos rinkimų sąrašas. Šeštadienį Panevėžio rajone vykusiame sąskrydyje Lietuvos žaliųjų partijos taryba patvirtino rinkiminę programą ir galutinį kandidatų į Seimą sąrašą daugiamandatėje ir vienmandatėse apygardose. Sąrašą į rinkimus ves partijos pirmininkas Remigijus Lapinskas, jis kandidatuos Garliavos vienmandatėje apygardoje. Lietuvos žaliųjų partijos rinkimų sąraše 131 kandidatas, tarp kurių 56 vienmandatininkai, rašoma pranešime spaudai.

Invaziniai šliužai puola daržus. Šakių rajono gyventojai šaukiasi pagalbos – jų daržus ir sodus siaubia invaziniai šliužai. Jie plinta ir į kapines bei kitas viešąsias erdves. Rajono savivaldybė cheminiams preparatams pirkti skyrė 5 tūkstančius eurų, tačiau jais bus purškiamos tik viešosios erdvės. Vietos valdžia gyventojams su šliužais jų teritorijose siūlo kovoti patiems.

Masiniai protestai nerimsta trečią savaitę. Rusijos Tolimųjų Rytų regione tūkstančiai protestuotojų šeštadienį vėl išėjo į gatves išreikšti palaikymo atstatydintam populiariam gubernatoriui Sergejui Furgalui. Anksčiau šį mėnesį 50-metis S. Furgalas buvo nuskraidintas į Maskvą ir įkalintas dėl kaltinimų prieš 15 metų organizavus kelis nužudymus.

Apribojimai griežtinami. Dėl pandemijos gerokai smuko būsto nuomos kaina Niujorke, teigia ekspertai. Pasaulio sveikatos organizacija, sunerimusi dėl koronaviruso pandemijos šuolių, ragina šalis, jei reikia, vėl griežtinti apribojimus. Kai kuriose Europos šalyse vėl grįžtama prie apsauginių kaukių viešose vietose, toks reikalavimas nuo šiandien vėl privalomas Belgijoje, nuo vakar išplėstas ir Anglijoje, bet ten duris atvėrė sporto klubai ir baseinai.

Uždaryti JAV ir Kinijos konsulatai. Kinijai nurodžius uždaryti JAV konsulatą Čengdu mieste, jo darbuotojai šeštadienį krovėsi daiktus, o nuo pastato buvo nuimta JAV simbolika.

Ved. Jovita Vitkauskė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Daugiau