Žinios. Nuo rugpjūčio mažinama prekyba gyva žuvimi, didieji prekybos tinklai ketina visai atsisakyti

Praėjusią parą patvirtinta 15 naujų koronaviruso atvejų.

Naujausi partijų reitingai rodo dvivaldystę, rodo šeštadienį paskelbta „Vilmorus“ visuomenės nuomonės apklausa. Tiesa, jeigu Seimo rinkimai įvyktų artimiausią sekmadienį, konservatoriai galėtų tikėtis kur kas didesnio savo simpatikų aktyvumo negu „valstiečiai“.

Į paskutinę kelionę iš Nacionalinio Čiurlionio dailės muziejaus išlydėtas ilgametis muziejaus direktorius, dailės istorikas, tyrinėtojas Osvaldas Daugelis, kuris mirė eidamas 65 metus.

Kinijai nurodžius uždaryti JAV konsulatą Čengdu mieste, jo darbuotojai šeštadienį krovėsi daiktus, o nuo pastato buvo nuimta JAV simbolika, informuoja AFP.

Nuo rugpjūčio gerokai mažinama prekyba gyva žuvimi, o nuo kitų metų didieji prekybos tinklai ketina jos visai atsisakyti. Pasak prekybininkų, taip nuspręsta dėl numatomų įvesti naujų Maisto ir veterinarijos tarnybos bei gyvūnų teisių gynėjų reikalavimų. Žuvininkystės ūkiams, kaip teigia jų atstovai, tai bus skaudus smūgis, nes daugelis neturi perdirbimo cechų, maždaug trečdalis išaugintų žuvų gali likti neparduota.

Baltijos šalys per pandemiją kultūros atstovams skyrė nevienodą paramą. Latviai gaivinti kultūrai davė daugiausia iš Baltijos šalių – 32 mln. eurų. Lietuviai ir estai kiek mažiau – 25 ir 22 mln. eurų. Kultūrininkai džiaugiasi, kad Baltijos šalyse epidemiologinė situacija gana gera, todėl pavasarį neįvykusiais renginiai žmonės gali džiaugtis vasarą, tiesa, vis dar ribojant žmonių skaičių.

Jungtinės Tautos perspėjo Jungtines Valstijas nenaudoti per didelės jėgos prieš demonstrantus ir žiniasklaidos darbuotojus.

Šakių rajono gyventojai šaukiasi pagalbos – jų daržus ir sodus siaubia invaziniai šliužai. Jie plinta ir į kapines bei kitas viešąsias erdves. Rajono savivaldybė cheminiams preparatams pirkti skyrė 5 tūkstančius eurų, tačiau jais bus purškiamos tik viešosios erdvės. Vietos valdžia gyventojams su šliužais jų teritorijose siūlo kovoti patiems.

Ved. Jovita Vitkauskė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Daugiau