Labas rytas, Lietuva! Šeštadienis I d. Pažintis su Telšiais: žemaičių atgarsiai, jų etnokultūra ir ekskursija po senamiestį

„Labas rytas, Lietuva“ komanda sveikinasi iš Žemaitijos sostinės – Telšių. Šiandien laidoje laukia daug įdomių pasakojimų, istorijų ir net receptų!

Po trumpos įžangos keliaukime į žemaičių muziejų. Vienas unikaliausių eksponatų – iš Venecijos atvežtas veidrodis. Kaip pasakoja muziejaus vadovė, veidrodis nėra paprastas. Remiantis legenda, jis saugo amžiną jaunystę, tačiau su viena sąlyga – pažiūrėjus į šį, negalima žiūrėti į jokį kitą veidrodį visą likusį gyvenimą.

E. Lubys: knyga, filmas, daina. Ko klauso, ką žiūri ir ką skaito tie, kurių darbas yra kūryba? Dainininkas, muzikos kūrėjas Edgaras Lubys ir jo rekomendacijos.

Ekskursija Telšių senamiestyje. LRT TELEVIZIJOS laida „Labas rytas, Lietuva“ kviečia į ekskursiją po Telšius. Senamiestyje susitikę su Žemaičių kultūros draugijos atstovu Andriumi Daciu, kartu su laidos vedėja Ugne Sipare jie aplankys svarbiausias miesto vietas.

Žemaitiški patiekalai. LRT TELEVIZIJOS laidoje „Labas rytas, Lietuva“ – pokalbis apie žemaitišką virtuvę su virtuvės šefe Vaiva Klingeriene. Kaip sako pašnekovė, žemaičių virtuvė turi itin platų pasirinkimą. Tačiau V. Klingerienė pažymi – žemaitišką maistą reikia mokėti valgyti, daugeliui ritualai nėra įprasti. Plačiau apie tai – pokalbyje.

Lietuvos skalikai – nacionalinė veislė. Pasakojimas apie mūsų nacionalinę šunų veislę – lietuvių skalikus, kuriuos vis dažniau perka ne tik medžiotojai, bet ir patriotinių paskatų vedami žmonės. Pasak šiuos keturkojus auginančių šeimininkų, vienas motyvų, dėl kurio buvo pasirinkti būtent lietuvių skalikai – noras išsaugoti vienintelę lietuvišką šunų veislę.

Kūrybiški Telšiai. Telšių miestas stulbina ne tik savo įdomybių kupina istorija, bet ir kūrybiškumu. Čia veikia Dailės akademijos Telšių fakultetas, kurio studentai rūpinasi miesto įvaizdžiu. LRT TELEVIZIJOS laidoje „Labas rytas, Lietuva“ kalbinami VDA Telšių fakulteto dekanas doc. Ramūnas Banys ir VDA Telšių galerijos vadovas Mantas Petreikis.

Telšiai – tikinčiųjų centras. Telšiai – svarbus miestas tikintiems žmonėms. Telšių vyskupija – viena seniausių ir pati didžiausia Lietuvoje. Kaip vyksta kunigų paruošimas? LRT TELEVIZIJOS laidos „Labas rytas, Lietuva“ vedėja Ugnė Siparė kalbina Telšių kunigų seminarijos rektorių kun. Saulių Stumbrą ir klieriką Jokūbą Juškevičių.

Klubinės klasės sklandymo čempionatas. Nors orai ne patys palankiausi, tačiau kaip tik šiandien Biržuose baigiasi vienas didžiausių iki šiol klubinės klasės sklandytuvų čempionatas. Kaip sekėsi aviatoriams – reportaže.

Ved. Ugnė Siparė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Daugiau