Laba diena, Lietuva. COVID-19 Ispanijoje: dėvėti kaukes – privaloma, bet karantinuoti žmonių neskubama

Liepos 24-osios „Laba diena, Lietuva“ laidoje žiūrėkite:

Savaitės politinių įvykių apžvalga. Studijoje vieši politologė Rima Urbonaitė. Šios dienos laidoje – jos komentaras. Registrų centro nesklandumai ir kokios to pasekmės, e.sveikata neveikia, o ekspertai vadina tokį Registrų centro aplaidumą vadina nesuvokiamu.

Girtų vairuotojų pažeidimai. Saugaus eismo automobilių keliais įstatymo nuostatos dėl teisės vairuoti grąžinimo tik po dešimties metų, kai vairuotojas dukart įkliuvo neblaivus, prieštarauja Konstitucijai, penktadienį paskelbė Konstitucinis Teismas (KT).

Šiandien Stambule, Sofijos Sobore, pirmą kartą po teismo sprendimo paversti Soborą mečete čia vyks musulmonų penktadienio pamaldos. Turkijos sprendimas Soborą iš muziejaus paversti mečete sukėlė didelį krikščionių ir nuosaikiųjų musulmonų pyktį.

Klaipėdoje prasideda Jūros šventė. Tačiau visuomenės sveikatos specialistai ragina neatsipalaiduoti, nesibūriuoti ir švęsti saugiai. Kaip vyksta šventė, domisi kolegė Jovita Gaižauskaitė.

Mažtantis bendradarbiavimas su Kinija. Pokalbis studijoje su LRT aktualijų žurnaliste Jurgita Čeponyte. Šios dienos tema – raginimas didžiosioms pasaulio korporacijoms vis mažiau bendradarbiauti su Kinija. Kodėl nereikėtų turėti glaudžių ryšių – yra net keli svertai. Vienas stipriausių – priverstinis žmonių darbas Kinijos gamyklose. Apie mažai apmokamą darbą, socialinę nelygybę ir didžiųjų kompanijų, kaip „Apple“ ar „Adidas“, galimybes mažinti darbuotojų socialinę atskirtį.

COVID-19 Ispanijoje: dėvėti kaukes – privaloma, bet karantinuoti žmonių neskubama. Tiesioginis vaizdo pokalbis su LRT RADIJO bendradarbe Ispanijoje Kristina Nastopkaite.

Iniciatyva „Žalioji Lietuva“: kurios įmonės demonstruoja pavyzdinius rezultatus? Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda kviečia visuomenę jungtis prie „Žalios Lietuvos“ iniciatyvos ir ieškoti sutarimo, kaip Lietuvą paversti švaresne ir klimatui neutralia valstybe.

Pandemijos poveikis skrydžiams. Kovo pradžioje, balandį naujienų sraute pasirodė skrydžių bendrovių pranešimai, kuriuose teigiama, kad nemaža dalis oro linijų darbuotojų buvo atleisti. Dar 2019 m. Lietuvos oro uostams buvo rekordiniai metai, kada jie aptarnavo 6,5 mln. keleivių ir 62 tūkst. skrydžių, o 2020 m. šie mastai ženkliai sumažėjo: Lietuvos oro uostų atstovai teigia, palyginus su praėjusiais metais, šiemet pavasarį buvo prarasta daugiau nei 1,5 mln. keleivių.

Vasarą aktyviau keliaujant ne vienas į kelionę išsiruošia su savo auginiu. Kauno policijos pareigūnai šunų augintojus sukvietė į renginį, kuriame mokė kaip saugiai keliauti su šunimis. Pareigūnai įspėja, kad už nesaugiai transportuojamą gyvūną gali grėsti ir baudos.

Šiaudinių skulptūrų pleneras: ženklai, simboliai ir istorija, kuri pateikiama per žaismą. Šį savaitgalį Šilutės rajone, Vilkyčiuose renkasi šiaudinių skulptūrų meistrai iš visos Lietuvos – čia vyksta pleneras. Kolegė domisi, kokia šiemet tema ir kiek skulptūrų papuoš Vilkyčių parką.

Socialinių tinklų apžvalga su LRT RADIJO žurnalistu Dariumi Matu.

Ved. Deividas Jursevičius.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Daugiau