Kosmoso departamentas. Kosminių kūnų ir senovės gyvenviečių paieškos

Kosmoso departamentas

2020.07.24 11:05

Kosmoso departamentas. Kosminių kūnų ir senovės gyvenviečių paieškos

11
00:00
00:00
00:00
Iškelti grotuvą

Naktiniame danguje vis dar galime pamatyti kometą NEOWISE. Apie šį įstabų dangaus kūną pasakoja Fizinių ir technologijos mokslų centro astrofizikas dr. Kastytis Zubovas.

Prieš kelerius metus aptiktas Kukuliškių piliakalnis kol kas seniausias žinomas jūrinis piliakalnis Lietuvoje. Archeloginiai tyrimai atskleidė, kad čia 887–406 m. prieš Kristų gyveno sėsli bendruomenė, kuri užsiimė gyvulininkyste, augino ne tik miežius, kviečius ir soras, bet ir žirnius, pupas, lęšius. Taip pat lydė bronzą ir, greičiausiai, prekiavo. Plačiau apie piliakalnio unikalumą ir čia gyvenusią bendruomenę pokalbis su Klaipėdos universiteto archeloge dr. Miglė Urbonaite-Ube.

Ved. Simonas Bendžius ir Sigita Vegytė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
logo

Lietuviai ne tik žaidžia krepšinį, bet ir… jį tyrinėja. Mokslas – sritis, kurioje pas mus vyksta daug įdomių ir svarbių dalykų. Tik ne visada apie juos žinome! Mūsų misija – kad tai pasiektų jūsų ausis. Kosmosas, fizika, gamta, medicina, istorija, menas, psichologija ir visa kita, ką tyrinėja mūsų mokslininkai. Laida transliuojama penktadieniais 11.05 val.

Kiti laidos epizodai

Kosmoso departamentas

Daugiau
Audioteka sukurta pagal Vokietijos ambasados remiamą audio platformos projektą.