Dešimt balų. Kaip rinktis būsimą profesiją, kad ji atlieptų ir širdį ir šalies ūkio poreikius?

Dešimt balų

2020.07.23 16:30

Dešimt balų. Kaip rinktis būsimą profesiją, kad ji atlieptų ir širdį ir šalies ūkio poreikius?

11
00:00
00:00
00:00
Iškelti grotuvą

Šie metai kiek sudėtingesni stojantiesiems į užsienio universitetus, nes kai kurių šalių aukštosios mokyklos priėmimą baigs anksčiau nei mūsų abiturientai gaus gimnazijos baigimo pažymėjimus.

Bet kita vertus, ko gero, per pastarąjį dvidešimtmetį tai bus pirma abiturientų karta, kuriai taip pasisekė – egzaminai buvo, palyginti lengvi, o dar ir Vyriausybė net 25 proc. padidino valstybės finansuojamų studijų vietų universitetuose ir kolegijose.

Tai gal jau galima atsipūsti, juk taip geidžiamas aukštojo mokslo diplomas ranka pasiekiamas?

Kitas vertus, kaip ateities profesijų žemėlapį: paklausą ir pasiūlą gali pakoreguoti Covid-19 pandemija? Bei kokios profesijos jau šiandien gali būti vadintinos praeities profesijomis, nes jau dabar jų poreikis sumenkęs iki minimumo, o ateityje dar labiau mažės?

LRT radijo laidoje „Dešimt balų“ dalyvauja: „CV Market“ rinkodaros vadovė Raimonda Tatarėlytė.

Ved. Jonė Kučinskaitė

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
logo

Gilūs pokalbiai su švietimo profesionalais, ekpertais, mokytojais šviesuoliais, karjeros konsultantais, daug pasiekusiais mokiniais bei studentais, ar su tėvais, kuriems pavyko uždegti ugnį savo vaikų akyse ir širdyse, taip pat analitiniai vertinimai, netikėti tyrimai ir statistiniai pjūviai padės giliau suvokti švietimo sistemą. Laida transliuojama ketvirtadieniais 16.30 val.

Kiti laidos epizodai

Dešimt balų

Daugiau
Audioteka sukurta pagal Vokietijos ambasados remiamą audio platformos projektą.