Žinios. Prekybos įmonių asociacija prašo pratęsti mokesčių „Sodrai" atidėjimą

Nuo pirmadienio vakaro vis dar nepavyko iki galo atkurti e. sveikatos sistemos. Registrų centro vadovo teigimu, negalima prognozuoti, kada sistema bus atkurta, bet, anot jo, gyventojų duomenys išsaugoti ir yra saugūs.

Prekybos įmonių asociacija prašo pratęsti mokesčių „Sodrai" atidėjimą. Dabar įmokos jai atidėtos iki rugpjūčio vidurio, tai yra du mėnesius po karantino.

5 iš 9 naujų koronaviruso atvejų nustatyti Vilniaus apskrityje, kiti patvirtinti Panevėžio, Alytaus ir Utenos apskrityse, 3 nauji atvejai – įvežtiniai iš Švedijos ir Jungtinės Karalystės.

Koronaviruso epidemijos Australijoje epicentre, Melburne, nuo šiandien viešumoje privaloma dėvėti kaukes.

Vyriausiasis administracinis teismas nusprendė, kad Vyriausybės kanceliarija pažeidė žurnalistų teises nepateikdama ir ištrindama 2018 metų spalį vykusio pasitarimo garso įrašą.

Teisme – byla, susijusi su gaisru Alytuje, padangų perdirbimo gamykloje. Tarnybos pareigų neatlikimu kaltinami nuo pareigų nušalinti Alytaus priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos viršininkas ir už degusios įmonės kontrolę atsakingas specialistas.

Energetikos ministerija teismui pateikė ketvirčio milijardo eurų vertės ieškinį Prancūzijos energetikos grupei „Veolia“, fizinių asmenų valdomam koncernui „Icor“ bei su šiomis įmonėmis susijusiems asmenims dėl Lietuvai padarytos žalos atlyginimo.

Europos Sąjungos ir Jungtinės Karalystės derybos dėl ateities santykių nejuda iš vietos.

Jungtinių Valstijų prezidentas Donaldas Trumpas paskelbė siunčiantis federalines teisėsaugos pajėgas į Čikagą ir dar du demokratų valdomus miestus.

1940 m. liepos 23 d. paskelbta istorinė deklaracija sovietinės okupacijos ir aneksijos metus Lietuvai teikė viltį, kad priespauda nesitęs amžinai. Po 80 metų lietuviai renkasi į istorinės Sumnerio Welleso deklaracijos pasirašymo minėjimą, jos principai aktualūs ir šiandien.

Rumšiškėse Lietuvos liaudies buities muziejaus bažnyčioje – nepriklausomybės 30-mečiui skirto miuziklo premjera.

Kinija į kosmosą iškėlė savo pirmąjį marsaeigį, kuris pradėjo daugiau nei pusmetį truksiančią kelionę iki raudonosios planetos.

Sportas. Orai. Ved. Marijus Žiedas.