Labas rytas, Lietuva II d. Daržas – kvadratinio metro principu: svarbu ne augalų kiekis, o jų išdėstymas

Mokslo metai – ne už kalnų, tad metas ruoštis. Projektas „Pirmoji kuprinė“ padeda vaikus aprūpinti būtiniausiomis mokinio priemonėmis. Prisijungti prie šios akcijos gali kiekvienas. LRT TELEVIZIJOS laidoje „Labas rytas, Lietuva“ – pokalbis su projekto vadove Gabija Trimbel.

Vidurvasaris – puikus metas permąstyti, kokio sodo norite. Sodininkystės tinklaraštininkė Judita Jansonė, savo sklype pradėjusi įrengti daržą, nustebino ne vieną – čia nėra nei didžiulių lysvių, nei eilių vaismedžių. Moteris pasitelkė kvadratinio metro daržo principą ir tikina – toks greitai pasiteisino. Tad jūsų dėmesiui – pasakojimas apie daržo kvadratus, nestandartinius sprendimus ir, žinoma, derlių.

Ar žinote, į ką būtina atkreipti dėmesį, perkant naudotą automobilį? Svarbu ne tik atidžiai jį apžiūrėti, bet ir išsaugoti pardavimo skelbimą, esantį internete. Kodėl tai taip svarbu, sužinokite reportaže.

„Kalendorius“. Šokoladiniai, vaisių, uogių, riešutų ar kavos skonių – šiandien smaližiai ledus gali rinktis iš gausybės variantų. Tarp jų – ir vaniliniai ledai , kurių diena minima kasmet liepą. Ledų istorija siekia laikus prieš mūsų erą. Senovės Graikijoje buvo valgomas sniegas, sumaišytas su medumi ir vaisiais. Kiek vėliau Persijoje atsirado panašus desertas, tik medų keitė šafranas ir rožių vanduo. Maždaug 200 metų prieš mūsų erą Kinijoje jau gamintas šaldyto pieno ir ryžių desertas, primenantis šiuolaikinius ledus. Italų keliautojas Markas Polas keliaudamas po Kiniją iš ten parsivežė ledų receptą, kuris sparčiai paplito Europoje.

„Labas rytas, Lietuva“ studijoje – dainos premjera. Monika Marija žiūrovams ji pristato naująją savo dainą – „Pamelavau“.

Ved. Jovita Vitkauskė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Daugiau