Pakeliui su vasara. Eugenijus Laurinaitis: ne saviugdos knygos, o tik mes patys galime sau padėti

Pakeliui su vasara

2020.07.22 16:05

Pakeliui su vasara. Eugenijus Laurinaitis: ne saviugdos knygos, o tik mes patys galime sau padėti

11
00:00
00:00
00:00
Iškelti grotuvą
  • Grojimo greitis:

Įžanginiai 14-os Baltijos trienalės renginiai ketina kalbėti apie meno vaidmenį socialiniame peizaže, apie trintį tarp besibaigiančių procesų ir naujų reiškinių. Kokia meno įtaka Baltijos regiono valstybėse, kaip meną veikia visuomenės procesai, kur grumiasi ekologinės, politinės, ekonominės jėgos? Pokalbis su Baltijos bienalės kuratoriumi Valentinu Klimašausku.

Nepaisant to, kad šie metai nepašykštėjo iššūkių, prasideda tradicinis „Kristupo festivalis“, klausytojus pasitinkantis tema „vasariški atradimai“. Jau ne vienerius metus jo programos pripildytos skirtingų stilių muzikos ir gaivių idėjų. Kokie iššūkiai buvo įveikti? Ko visgi teko atsisakyti? O ko būtina nepraleisti? Pasakoja studijoje viešinti „Kristupo festivalio“ meno vadovė Jurgita Murauskienė.

Menininkė, kompozitorė Lina Lapelytė šią vasarą leidžia nedideliame kaime šalia marių – ten, kur yra ir daržas, ir vištų, tačiau nėra skubėjimo. Nesibaimindama priverstinės pauzės, ji tikina, kad visus ištikęs neapibrėžtumas jos visai netrikdo, nors minčių horizuotuose – jau ir Rygos bienalė, ir „Saulės ir jūros“ rodymai, ir projektas Švedijoje, subūręs į chorą žmones, kuriuos laikome „neturinčiais klausos“.

Laidos rubrikos „Be kaukių“ svečias – garsus Lietuvos psichiatras, psichoterapeutas Eugenijus Laurinaitis. Ką reiškia kaukė mūsų gyvenime? Ką ji suteikia žmogui? Sunkiai rastume žmogų, kuris visada yra atviras, dažnai nuo kitų slepiame savo problemas, nerimą, taip sukaupdami neigiamų emocijų užtaisą, kuris vieną dieną sprogsta. Ar mums gali padėti psichologinės saviugdos knygos? Kaip tarp gausybės leidinių surasti labiausiai man tinkančią knygą? Ar daug tenka sutikti žmonių, kuriems padeda tokia literatūra? Pokalbis studijoje su Eugenijumi Laurinaičiu.

Ved. Rasa Murauskaitė ir Jolanta Kryževičienė

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt

Kiti laidos epizodai

Pakeliui su vasara

Daugiau
Radioteka sukurta pagal Vokietijos ambasados remiamą audio platformos projektą.