Žinios. Lietuvoje skursta daugiau nei pusė milijono žmonių

penktadalis žmonių gyvena žemiau skurdo ribos

Nors skurdo šalyje mažėja, vis dar skursta daugiau nei pusė milijono žmonių. Naujausi Statistikos departamento duomenys rodo, kad penktadalis žmonių gyvena žemiau skurdo rizikos ribos, tai yra gavo mažiau nei 379 eurus per mėnesį.

Patvirtinus 2 naujus koronaviruso infekcijos atvejus, bendras užsikrėtusiųjų skaičius išaugo iki 1951. Visuomenės sveikatos centro duomenimis, vienas atvejis Vilniaus apskrityje yra įvežtinis, susirgo iš Serbijos į Lietuvą atvykęs užsienietis. Antrasis atvejis nustatytas Panevėžio apskrityje.

Per naktį nepavyko iki galo atkurti e.sveikatos sistemos. Registrų centro teigimu, darbai tęsiami. Atkurtas Juridinių asmenų registras, Hipotekos registras, Turto arešto aktų registras, Piniginių lėšų apribojimų informacinė sistema, Registrų centro savitarna. Centro atstovai neprognozuoja, kiek laiko gali užtrukti e.sveikatos sistemos atkūrimas.

Izraelio gyventojai protestuoja prieš premjerą Benjaminą Netanyahu ir jo vyriausybės pastangas siekti neribotų įgaliojimų kovojant su epidemija. Australija vėl praneša apie viruso plitimo rekordus, o Europos valstybės viena po kitos vėl įveda privalomą kaukių dėvėjimą viešose vietose.

Valstybinė mokesčių inspekcija ėmėsi tyrimo dėl bendrovės „Krajama“ (dabar „Knowledge Investment“) siejamos su Austėja Landsbergiene, nors praėjusią savaitę buvo nusprendusi jos netirti.

Ūkininkai dėl žemų pieno supirkimo kainų naikina karvių bandas. Iš Vilkaviškio rajono į Lenkiją išvežta per pusantro šimto galvijų. Skaičiuojama, kad per metus kas devintas pieno ūkis atsisako karvių. Ūkininkai skundžiasi, kad už priduotą pieną mokami pinigai nepadengia sąnaudų.

Vilniaus universiteto atlikto alkoholio vartojimo aplinkos ir įpročių tyrimo duomenys rodo, kad alkoholį renkasi vis jaunesni asmenys, daugiausiai girtaujama namuose, o bandžiusiųjų mesti gerti vis mažėja.

Teismas skyrė šešerių su puse metų laisvės atėmimo bausmę mirtiną avariją nuomojamu „City Bee“ automobiliu sukėlusiam Raimundui Savukynui, per kurią žuvo 26-erių metų mergina.

Praėjus metams, kai prezidentas Trumpas pasiūlė Danijai JAV parduoti Grenlandiją, į Kopenhagą atvyko valstybės sekretorius Mike’as Pompeo.

Didelę paniką sukėlė anksti ryte šalia Aliaskos pusiasalio įvykęs žemės drebėjimas. Apie padarytą žalą ar nukentėjusiuosius nepranešama.

Orai. Ved. Marijus Žiedas.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Daugiau