Ryto allegro. Nuo „Literatūros salų“ Sapiegų parke Vilniuje iki Kintų muzikos festivalio Pamaryje

Dienraščių kultūros puslapių apžvalga.

Muzikinės naujienos su Domantu Razausku: po 100 metų pilna savo forma atgimstantis danų kompozitoriaus Carlo Nielseno kūrinys „Motina", lenko Marcino Wasilewski Trio ir amerikiečio Joe Lovano susitikimas džiazo albume „Arctic Riff“, o taip pat valtornininkės Sarah Willis projektas, kuriame Mocartas jungiamas su... Kubos muzika!

Kintų muzikos festivalis – tai bene ryškiausias Pamario krašte kasmet vykstantis muzikos renginys, suteikiantis progą patirti profesionalią ir kokybišką kultūrą. 9-ą kartą vykstančiu festivaliu domisi Česlovas Burba.

Su rubrika „Kalbos rytas“ – Lietuvos, Serbijos ir Norvegijos kalbos institucijų skirtumus aptaria serbas Vukas Vukotičius, Lietuvių kalbos instituto Sociolingvistikos centro darbuotojas. Linos Smolskienės pokalbis.

„Atminties akmenys“ primins brolius muzikus Moišę ir Leibą Hofmeklerius. Pasakoja LMTA prof. Leonidas Melnikas.

Prasideda kasmetinis akademinis seminaras „Literatūros salos“. Apie atkurtos Respublikos literatūrą po trisdešimties metų pokalbis studijoje su literatūrologe dr. Aiste Kučinskiene, rašytoja, meno kritike Giedre Kazlauskaite ir rašytoju dr. Rimantu Kmita.

Apie Justino Hurwitzo muziką Damieno Chazelle filmui „Atkirtis“. pasakoja laidos „Įgarsintas vaizdas” vedėja Ieva Buinevičiūtė.

Ved. Laima Ragėnienė.