Žinios. Vėluoja subsidijos turgaus prekeiviams

Praėjusį vakarą Vilnių nuplovusi liūtis sutrikdė Registrų centro veiklą. Trūkęs vamzdis užliejo serverines, dėl to sutriko e. sveikatos sistema, dirbti negali ir notarai. Pasak Registrų centro vadovo, visą naktį bandyta sutvarkyti trūkusį vamzdyną, likviduoti vandenį iš serverinių patalpos. Specialistai bando atkurti sistemų darbus, pasak Registrų centro vadovo, duomenų neprarasta. E. sveikatos darbas turėtų būti atkurtas maždaug per parą, tačiau iki tol receptai bus išrašomi ranka. Dėl to, kad neveikia e. sveikata, žmonės registruojami ir į koronaviruso patikros punktus.

Europos Sąjungos lyderiams 20 min. pritrūko iki ilgiausio bendrijos istorijoje susitikimo. Po daugiau nei 90 val. trukusių derybų bendrijos lyderiai patvirtino istorinį ekonomikos gelbėjimo planą ir bendrijos 7 m. biudžetą.

Pagalbos onkologiniams ligoniams asociacijos (POLA) prezidentas įtariamas prekyba poveikiu dėl 6 mln. eurų vertės koronaviruso tyrimams skirtų reagentų pirkimų. Šarūnas Narbutas šiuo metu sulaikytas, dokumentų poėmiai atlikti ir Sveikatos apsaugos ministerijoje.

Pareigūnai aiškinasi nelaimės aplinkybes, kai Vilniaus rajone, vykdydami gręžinio valymo darbus, žuvo trys bendrovės „Vilniaus vandenys“ darbininkai. Neatmetama, kad darbininkai galėjo žūti paveikti susidariusio sieros vandenilio, tačiau tai dar bus aiškinamasi. Medikų pagalbos prireikė ir ugniagesiui gelbėtojui.

Rytoj arba poryt turėtų įsigalioti nauja tvarka, pagal kurią nebebus galima gauti nedarbingumo pažymėjimo tiems asmenims, kuriems grįžusiems iš užsienio reikalinga privaloma saviizoliacija. Šiuo metu visi grįžusieji iš Kroatijos, Liuksemburgo, Švedijos, Portugalijos, Bulgarijos ir Rumunijos privalo 14 dienų saviizoliuotis. Jeigu atostogas planuojantys žmonės artimiausiu metu į šias šalis vis dėlto išvyks, grįžę nebegaus nedarbingumo pažymėjimo.

Jungtinė Karalystė aktyviai vengė vertinti Rusijos kišimąsi į šalies politinius procesus, o viena po kitos britų vyriausybės „išskėstomis rankomis“ laukė rusų oligarchų ir jų pinigų, skelbia paviešinta parlamentinio tyrimo ataskaita. Joje taip pat teigiama, kad Jungtinė Karalystė yra vienas pagrindinių Rusijos taikinių Vakaruose.

Kovotojų su sistema prisistatantis vyras vakarų Ukrainos Lucko mieste užėmė autobusą ir įkaitais paėmė maždaug 20 žmonių, praneša policija. Vyras ginkluotas ir grasina autobusą susprogdinti. Jis taip pat teigia, kad mieste yra paslėpęs dar vieną sprogmenį, kurį esą gali detonuoti per atstumą. Autobusas stovi Lucko centre, jo langai uždangstyti. Policija praneša, kad retsykiais autobuse girdėti šūviai. Apie sužeistuosius nepranešama. Teritorija miesto centre dėl saugumo aptverta.

Dėl kompensacijų, siekiančių 300 eurų, prekiaujantys ne maisto produktais turguose gali kreiptis jau daugiau kaip savaitę, tačiau iki šiol nė vieno jų subsidijos nepasiekė. Valdininkai ramina, kad pirmosios išmokos prekybininkus turėtų pasiekti artimiausiu metu.

Sportas. Orai. Ved. Marijus Žiedas.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Daugiau