Laba diena, Lietuva. Liūties pasekmės: sutrikus e. sveikatos sistemos veiklai, pacientai negauna receptinių vaistų

Nerijus Mačiulis apie ES vadovų susitarimą: ekonomiką bus galima ne tik skatinti, bet ir transformuoti. Europos Sąjungos vadovai po 4 d. trukusių derybų antradienį susitarė dėl ekonomikos gaivinimo fondo ir naujojo Bendrijos biudžeto. LRT TELEVIZIJOS laidoje „Laba diena, Lietuva“ – pokalbis su eurokomisaru Virginijumi Sinkevičiumi ir ekonomistu Nerijumi Mačiuliu. Eurokomisaro teigimu, tai išskirtinė ir istorinė diena Europai. N. Mačiulis priduria: „Atsiranda didelės galimybės ne tik paskatinti, bet ir transformuoti ekonomiką.“

Sutriko e. sveikatos sistema: vaistininkai ieško būdų, kaip išduoti būtinus medikamentus. Praėjusį vakarą Vilnių nuplovusi liūtis sutrikdė Registrų centro veiklą. Trūkęs vamzdis užliejo serverines, dėl to sutriko e. sveikatos sistema, dirbti negali ir notarai. Pasak Registrų centro vadovo Sauliaus Urbonavičiaus, visą naktį bandyta sutvarkyti trūkusį vamzdyną, likviduoti vandenį iš serverinių patalpos. Specialistai bando atkurti sistemų darbus, pasak Registrų centro vadovo, duomenų neprarasta. E. sveikatos darbas turėtų būti atkurtas maždaug per parą, tačiau iki tol receptai bus išrašomi ranka. Dėl to, kad neveikia e. sveikata, žmonės neregistruojami ir į koronaviruso patikros punktus. Situaciją taip pat komentuoja sveikatos apsaugos viceministrė Kristina Garuolienė, vaistinės „Camelia“ vedėjas Mintautas Kamandulis bei Vaistinių asociacijos pirmininkė Kristina Nemaniūtė-Gagė.

Nors Vilniaus centrinis paštas išsikrausto, senojo pastato sienos tebesaugo ilgametę istoriją. Vilniaus centrinis paštas šiandien persikelia į naujas patalpas. Senojo pastato sienos saugo ilgametę istoriją, apie kurią plačiau – iš Lietuvos pašto komunikacijos vadovė Vaidos Budrienės ir architektūros istorikės dr. Marijos Drėmaitės lūpų.

Ką tik baigėsi edukacinių erdvių konkursas: finale susirėmė net 80 mokyklų. Vos prieš 2 val. baigėsi mokyklų edukacinių erdvių konkursas. Šio konkurso tikslas – aktyvinti mokyklų edukacinių erdvių kūrimą, skatinti mokinių kūrybiškumą, ugdyti pastarųjų aplinkosaugos ir bendrąsias vertybes. Finale – 80 mokyklų, laimėtojų – net 30. Plačiau pasakoja konkurso koordinatorius Tomas Pocius ir gamtininkas, taip pat Mokinių neformaliojo švietimo centro Gamtos skyriaus vedėjas Almantas Kulbis.

Ūkininkai džiaugiasi augsiančiomis išmokomis, tačiau pabrėžia: jos vis dar nesieks ES vidurkio. LRT TELEVIZIJOS laidoje „Laba diena, Lietuva“ grįžtame prie pasiekto susitarimo dėl 7 m. Europos Sąjungos biudžeto. Prezidentas Gitanas Nausėda jame laimėjimu laiko didesnes išmokas žemės ūkiui. Jaunųjų ūkininkų ir jaunimo sąjungos pirmininkas Vytautas Buivydas džiaugiasi ištesėtu šalies vadovo pažadu ir augsiančiomis išmokomis, tačiau pabrėžia: pastarųjų dydis net ir po padidinimo vis dar nesieks Europos Sąjungos vidurkio.

Britanijoje paviešinta parlamentinio tyrimo ataskaita: vyriausybės rusų oligarchų laukė „išskėstomis rankomis“. Jungtinė Karalystė aktyviai vengė vertinti Rusijos kišimąsi į šalies politinius procesus, o viena po kitos britų vyriausybės „išskėstomis rankomis“ laukė rusų oligarchų ir jų pinigų, skelbia paviešinta parlamentinio tyrimo ataskaita. Joje taip pat teigiama, kad Jungtinė Karalystė yra vienas pagrindinių Rusijos taikinių Vakaruose. Plačiau apie šį tyrimą ir jo ataskaitą – LRT TELEVIZIJOS užsienio naujienų redaktorė Jolanta Paškevičiūtė.

Fotoaparato gamybai tereikia noro: panaudoti galima ir degtukų dėžutę, ir batų dėžę. Į fotografijos pasaulį pasinerti kviečia kitas LRT TELEVIZIJOS laidos „Laba diena, Lietuva“ pasakojimas. Nors ilgą laiką buvo spėliojama, kas atsitiks su analogine fotografija, dabar vis dažniau žmonės grįžta prie senųjų akimirkų fiksavimo būdų, o kai kurie net ir patys išdrįsta susikonstruoti fotoaparatą. Fotografas Domas Rinius – vienas tokių. Kolegos apsilankė jo dirbtuvėse.

Ved. Deividas Jursevičius.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.
Daugiau