Labas rytas, Lietuva II d. Pasigaminti fotoaparatui tereikia noro: „kepti“ kadrus galima ir su batų dėže

Kelionė su mažamečiu – ne problema: šeima aplink Baltijos jūros sukorė 3 tūkst. kilometrų. Ar kada nors pagalvojote, kad prie Baltijos jūros galima ilsėtis ne tik įprastame paplūdimyje, o ir gerokai kitaip? Martyna, Karolis ir Rokas Giedraičiai bei jų augintinė Upė į tokią kelionę ir išsiruošė. 3 tūkst. – tiek kilometrų automobiliu aplink Baltijos jūrą sukorė šeimyna. Plačiau apie šią išvyką – pokalbis LRT TELEVIZIJOS laidos „Labas rytas, Lietuva“ studijoje.

Post Malone – „Sunflower“.

Aistrą sodininkystei atradusi lietuvė: sodo esmė – jame gyventi ir juo mėgautis. „Sodas turi būti toks, kad jame būtų gera ir gražu“, – taip teigia reportažo pašnekovė –sodininkystės tinklaraštininkė Judita Jansonė. Tiesa, „gera ir gražu“ iš niekur neatsiranda, todėl šiandien ir pakalbėsime apie tai, dėl ko verta pasistengti ir kur verta nepersistengti formuojant sodą.

Prasideda Kristupo vasaros festivalis: klausytojų laukia 25 koncertai. LRT TELEVIZIJOS laidos „Labas rytas, Lietuva“ studijoje vietą užleiskime... muzikai! Šįkart – be instrumentų, tik su savo delnais: orkestras NIKO atliko Steve`o Reicho kūrinį „Clapping Music“. Šis darbas skambės ir orkestro koncerte Kristupo vasaros festivalyje, kuris ir prasideda. Plačiau apie renginį pasakoja muzikantai ir festivalio direktorė Jurgita Murauskienė.

Vilniaus centrinis paštas: kokią istoriją saugo vienas seniausių Gedimino prospekto pastatų? Vilniaus centrinis paštas šiandien persikelia į naujas patalpas. Senojo pastato sienos saugo ilgametę istoriją, apie kurią daugiau – parengtame reportaže.

Argentinai uždarius baseinus, plaukikas rado išeitį: vieną tokių įsirengė pats. Sebastianas Galleguillo – 18 m. paralimpietis plaukikas. Dėl pandemijos jis nebegali treniruotis, mat baseinai Argentijoje – uždaryti. Tiesa, sportininkas rado išeitį: baseiną įsirengė pats. Jis panaudojo plastiko talpyklas ir maišus, pripylė į baseiną 400 litrų vandens. Plaukikas jame treniruojasi kasdien.

Fotoaparato gamybai tereikia noro: gamybai panaudoti galima ir degtukų dėžutę, ir batų dėžę. Į fotografijos pasaulį pasinerti kviečia kitas LRT TELEVIZIJOS laidos „Labas rytas, Lietuva“ pasakojimas. Nors ilgą laiką buvo spėliojama, kas atsitiks su analogine fotografija, dabar vis dažniau žmonės grįžta prie senųjų akimirkų fiksavimo būdų, o kai kurie net ir patys išdrįsta susikonstruoti fotoaparatą. Fotografas Domas Rinius – vienas tokių. Kolegos apsilankė jo dirbtuvėse.

Kūjeliai – „Už tūkstančio durų“.

Alpėse – nekasdienė gelbėjimo operacija: ledynas uždengtas milžinišku geotekstilės dangalu. LRT TELEVIZIJOS laidoje „Labas rytas, Lietuva“ – metas dar vienam vaizdo siužetui iš užsienio. Bandoma gelbėti Alpių Presenos ledyną. Dėl klimato kaitos jis tirpsta. Ledynas buvo uždengtas milžinišku geotekstilės dangalu. Audinys – baltas, todėl atspindi šviesą. Taip tikimasi atvėsinti ledą. Ledynui, kurio per 20 m. ištirpo trečdalis, apsaugojimui panaudota 100 tūkst. kv. m. geotekstilės.

Ved. Ignas Krupavičius.