Labas rytas, Lietuva I d. Dietologė skatina rinktis įvairovę: skirstyti maistą į „gerą“ ir „blogą“ – neįdomu

Spaudos apžvalgoje – naujausių ir įdomiausių šiandienos publikacijų apžvalga.

Aistrą sodininkystei atradusi lietuvė: sodo esmė – jame gyventi ir juo mėgautis. „Sodas turi būti toks, kad jame būtų gera ir gražu“, – taip teigia reportažo pašnekovė –sodininkystės tinklaraštininkė Judita Jansonė. Tiesa, „gera ir gražu“ iš niekur neatsiranda, todėl šiandien ir pakalbėsime apie tai, dėl ko verta pasistengti ir kur verta nepersistengti formuojant sodą.

Vilniaus centrinis paštas: kokią istoriją saugo vienas seniausių Gedimino prospekto pastatų? Vilniaus centrinis paštas šiandien persikelia į naujas patalpas. Senojo pastato sienos saugo ilgametę istoriją, apie kurią daugiau – parengtame reportaže.

Proto mankšta: nors Belgija dukart mažesnė už Lietuvą, joje gyvena gerokai daugiau žmonių. Kiek? Liepos 21-oji – Belgijos Karalystės nepriklausomybės diena. 1831 m. šią dieną į sostą žengė pirmasis belgų karalius Leopoldas I. Šalis tapo nepriklausoma nuo Nyderlandų po revoliucijos, o dabartinės šalies sienos nustatytos 1919 m.

Gydytoja dietologė gina angliavandenius: pacientai nustemba, kai pasakau, kad jie – nieko blogo. Pakalbėkime apie mitybą. Daug kur galima perskaityti arba išgirsti, kad norint mest svorį arba maitintis sveikai – svarbu atsisakyti angliavandenių. „Labas rytas, Lietuva“ laidoje viešinti gydytoja dietologė Kristina Jasmontienė nesutinka su šiuo požiūriu. Anot gydytojos, negalima skirstyti angliavandenius į „gerus“ ir „blogus“. Ką dar svarbu žinoti?

COVID-19 krizė – ir informacinėje srityje: specialisto teigimu, tai sąmokslo teorijų suklestėjimo metas. Koronaviruso krizė parodė, kad komunikacija tokiu metu yra sudėtinga: taip pat greitai, kaip žinia apie virusą, sklido ir melagienos, buvo pažeidžiama kibernetinė erdvė. Apie informacinius karus, mąstymo klaidas ir, galiausiai, kaip mus pačius apgaudinėja mūsų protas, kalbamės su Kariuomenės strateginės komunikacijos departamento specialistu vrš. Tomu Čeponiu.

Fotoaparato gamybai tereikia noro: gamybai panaudoti galima ir degtukų dėžutę, ir batų dėžę. Į fotografijos pasaulį pasinerti kviečia kitas pasakojimas. Nors ilgą laiką buvo spėliojama, kas atsitiks su analogine fotografija, dabar vis dažniau žmonės grįžta prie senųjų akimirkų fiksavimo būdų, o kai kurie net ir patys išdrįsta susikonstruoti fotoaparatą. Fotografas Domas Rinius – vienas tokių. Kolegos apsilankė jo dirbtuvėse.

Socialinių tinklų naujienų apžvalgoje – plačiai aptartas su koronaviruso situacija besitvarkiusio Aurelijaus Verygos išėjimas atostogų ir jo pavaduojančių žmonių pasirinkimas.

Ved. Ignas Krupavičius.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Daugiau