Panorama. Lietuvą vėl „skalbė“ liūtys: jas lydėjo ir kruša, ir automobilių gedimai

Per savaitgalį šoktelėjo užsikrėtusių koronaviruso infekcija žmonių skaičius. Per dvi dienas nustatyti 32 atvejai – vakar 15. Specialistai pabrėžia, kad kalbėti apie antrąją bangą anksti, bet jei atvejų daugės, bus svarstoma dėl privalomo kaukių dėvėjimo uždarose erdvėse. Padaugėjus susirgusių žmonių Kroatijoje, nuo šiandien iš jos grįžusiems privaloma izoliuotis dvi savaites.

Pradedamas ardyti monopolis elektros tiekimo rinkoje. Kainos reguliavimo neliks, visi gyventojai palaipsniui turės pasirinkti, kas jiems į butus ir namus tieks elektrą. Pirmieji apsispręsti nuo rugsėjo turi 100 tūkst. gyventojų, kurie šiomis dienomis gauna elektroninius laiškus su tokiu pranešimu. Jeigu jie nedarys nieko, nuo sausio elektra jiems pabrangs.

Po visos dienos laukimo ir naujų pasiūlymų rengimo, Europos Sąjungos šalių lyderiai netrukus turėtų susėsti prie derybų stalo dėl ekonomikos gelbėjimo plano. Pagal naujausią siūlymą daugiau nei šimtu milijardų eurų mažėtų dotacijos labiausiai nuo koronaviruso nukentėjusioms šalims. Europos Vadovų Tarybos pirmininkas optimistiškas – esą susitarimas galimas. Nors dar praėjusią naktį Prancūzijos prezidentas trenkė kumščiu į stalą ir grasino išeiti. Ne toks optimistiškas ir Lenkijos premjeras taupiąsias šalis vadindamas šykščiomis egoistėmis. Šiandien susitikimas atidėtas jau tris kartus.

Oksfordo universiteto mokslininkai skelbia, kad jų kuriama vakcina, po klinikinių bandymų yra saugi ir veiksminga. Tiesa, tai tik pirminiai tyrimai ir mokslininkai sako, kad dabar bus plečiamas bandymų skaičius. Apie teigiamus pirmuosius bandymus praneša ir Kinijos mokslininkai.

Šiemet darbą palikti nori daugiau kaip tūkstantis pedagogų. Jų išeitinėms išmokoms numatyta per 5 mln. eurų. Situacija paradoksali – darbo ieško beveik 2 tūkst. pedagogų, nors mokyklų vadovai susiduria su sunkumais ieškodami darbuotojų. Užimtumo tarnybos teigimu, ne visi mokytojai nori vykti dirbti į atokesnes vietoves, įtakos turi ir atlyginimų skirtumas.

Seimo rinkimų politinei kampanijai užsiregistravo 23 politinės partijos. Nors naujų partijų tarp jų ir yra, politologai sako, kad jos nespėjo tapti galingos, todėl rinkimų rezultatai greičiausiai nenustebins. Esą staigmenų gali būti tik vienmandatėse apygardose, kur gyventojams labiau rūpi ne partija, o pats politikas.

Linkuvos gyventojai kyla į kovą dėl naujos fermos statybų miestelio pašonėje. Linkuviečiai piktinasi, kad dėl tokio statinio su jais niekas nesitarė, o miestelį iš visų pusių supančios fermos ir taip jau daugelį metų verčia kęsti smarvę. Vietinė valdžia tikina negalinti uždrausti tokių statybų, dėl galvijų komplekso likimo palikta spręsti teismui.

Konsultacija dėl prastovų telefonu virto įrašu „Creditinfo“ apie prastą kredito istoriją. Į tokią situaciją patekusi viena smulki pervežimų įmonė aiškina, kad apie prastovas tik svarsčiusi, o darbuotojų į jas taip ir neišleidusi. „Creditinfo“ teigia, kad buvo fiksuotas tik faktas dėl galimybės darbuotojus išleisti į prastovas, bet atlikus vertinimą nustatyta, kad vežėjai turėjo skolų, bet jų dabar jau nebėra. Smulkieji vežėjai piktinasi – nors Vyriausybė žadėjo pagalbą, dabar viskas atsisuko prieš juos. Verslo konfederacija pabrėžia, kad ekonomikoje juntama itin didelė įtampa, todėl vertinama bet kokia rizika.

Savaitgalį Kauno rajone Raudondvaryje bei Garliavoje prasidėjo „Naujojo Baltijos šokio“ festivalio vasaros programa. Ji rengiama pirmą kartą, ją sukurti, pasak festivalio vadovės, paskatino karantinas ir visi su juo susiję festivalio pokyčiai. Dalį festivalio spektaklių perkėlus į lauką, nuspręsta nelaukti kitų metų ir kviečia į renginius dabar.

Po pietų Lietuvą ėmė skalauti liūtys. Iš pradžių apie smarkų lietų pranešta Vakarų Lietuvoje. Hidrometeorologijos tarnyba informuoja, kad lietus su ledukais prasiautė Šilutėje. Apie gausius kritulius pranešta ir Telšiuose. Po pietų smarkiai nulijo ir Kaune, vakarop liūtis pasiekė ir sostinę, kai kuriuose rajonuose lijo su ledukais. Po liūties užtvindytos gatvės buvo sunkiai pravažiuojamos lengviesiems automobiliams, kai kurie jas bandę įveikti vairuotojai sugadino savo transporto priemones.

Ved. Eglė Bučelytė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Daugiau