Pakeliui su vasara. Apie ryšį tarp šiuolaikinio meno ir aktyvizmo su duetu „B&B“

Pakeliui su vasara

2020.07.20 16:05

Pakeliui su vasara. Apie ryšį tarp šiuolaikinio meno ir aktyvizmo su duetu „B&B“

11
00:00
00:00
00:00
Iškelti grotuvą
  • Grojimo greitis:

LRT KLASIKOS tinklalaidė „Savas miestas“ kviečia į garsinę kelionę po Klaipėdą. Čia gimęs, augęs ir šį miestą kritiškai vertinantis aktorius Donatas Želvys – šio epizodo gidas. Kuo jam svarbi vieta, kur ilsisi skenduoliai? Kaip rasti Klaipėdos Šanchajų? Ar atsinaujinanti Klaipėda kuriasi naują identitetą?

Lietuvos kino teatruose pasiroė latvių režisieriaus Jurio Kursiečio vaidybinis filmas „Olegas“. Pagal tikrą istoriją sukurta juosta pasakoja apie Latvijos rusą, Belgijoje atsidūrusį emigrantą, svetimoje šalyje tampantį kriminalinio pasaulio įkaitu. Pagrindinį vaidmenį filme atlieka lietuvių aktorius Valentinas Novopolskis. Pokalbis su juo apie tematiškai daugiasluoksnį pasakojimą ne tik apie emigraciją.

Vertėjai Zitai Marienei vaikų literatūros skaitytojai ypač dėkingi už J. K. Rowling „Hario Poterio“ serijos vertimus. Pirmosios knygos „Haris Poteris ir Išminties Akmuo“ vertimas pasirodė prieš dvidešimt metų. Vertėja prisimena sudėtingą ir didelio kūrybiškumo pareikalavusį vertimo procesą bei apžvelgia savo santykį su vaikų ir jaunimo literatūra.

Šiuolaikinio šokio atlikėjų, choreografių Gretos Grinevičiūtės ir Agnietės Lisičkinaitės duetas „B&B“ susibūrė dėl noro realizuoti bendrą kūrybinį projektą, po kurio bendradarbiavimas tęsiasi iki šiol. Dabar kūrėjos drauge matomos ne tik meno scenoje, jos reiškiasi ir kaip aktyvistės, klibindamos kultūrinėje, socialinėje ir politinėje erdveje vykstančius ar nevykstančius procesus. Pokalbis „Be kaukių“ su G. Grinevičiūte ir A. Lisičkinaite apie motyvaciją veržtis į visuomeninę erdvę bei ryšį tarp šiuolaikinio meno ir aktyvizmo.

Ved. Indrė Kaminckaitė ir Marius Eidukonis.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt

Kiti laidos epizodai

Pakeliui su vasara

Daugiau
Radioteka sukurta pagal Vokietijos ambasados remiamą audio platformos projektą.