Žinios. Paradoksas: mokyklų vadovai neranda dirbančiųjų, nors darbo ieško beveik 2000 pedagogų

Per savaitgalį šoktelėjus užsikrėtusių koronavirusu žmonių skaičiui, specialistai ramina, kad augantis atvejų skaičius grėsmės nekelia: dauguma atvejų susiję su ankstesniais židiniais arba yra įvežtiniai. Per savaitgalį iš viso nustatyta 32, vien per praėjusią parą – 15 naujų susirgimų. 4 atvejai yra įvežtiniai: po du iš Kroatijos ir Bulgarijos.

Kovoje su koronavirusu, britų mokslininkai skelbia apie proveržį kuriant vakciną. Oksfordo universiteto mokslininkai praneša, kad jų sukurta vakcina yra saugi ir sėkmingai sukuria imunitetą nuo viruso. Bandymuose dalyvavo daugiau nei tūkstantis žmonių ir jiems suleidus vakciną, jų organizmai pradėjo gaminti antikūnius ir baltąsias kraujo ląsteles. Tiesa dar neaišku, ar vakcina visiškai apsaugo nuo koronaviruso, mokslininkai toliau tęsia tyrimus. Šiuo metu visame pasaulyje kuriama apie 200 vakcinų.

Darbą palikti nori daugiau kaip tūkstantis pedagogų. Profsąjungos sako, kad mokytojus išeiti galėjo paskatinti ir nuotolinis mokymas per karantiną. Situacija paradoksali – Užimtumo tarnyba skelbia, kad darbo ieško beveik du tūkstančiai pedagogų, nors mokyklų vadovai neranda dirbančiųjų.

Prasideda monopolio ardymas elektros tiekimo rinkoje. O tai reiškia, kad visiems buitiniams elektros vartotojams artėja metas pasirinkti kažkurį vieną iš privačių elektros tiekėjų arba dabartinį valstybės valdomą. Kol kas tiekėjų yra 4, bet viliamasi, kad atsiras daugiau.

Seimo rinkimų politinei kampanijai užsiregistravo 21 politinė partija. Nors naujų partijų tarp jų ir yra, politologai sako, kad jos nespėjo tapti galingos, todėl rinkimų rezultatai greičiausiai nenustebins.

Pavakare valstybių lyderiai turėtų vėl susėsti prie derybų stalo dėl ekonomikos gelbėjimo plano. Derybos jau tęsiasi ketvirta diena. Lietuvos prezidentas nuotaikas Briuselyje vadina kovinėmis.

Medicinos įstaigos vis dar nedirba visu pajėgumu, o tai atsiliepia sanatorijoms ir reabilitacijos įstaigoms. Pacientai, kurių reabilitaciją apmoka Valstybinė ligonių kasa, užima pusę ar šiek tiek daugiau sanatorijų lovų. 12 medikus vienijančių asociacijų parengė siūlymą vyriausybei skirti 50 milijonų eurų COVID-19 padariniams psichinei ir fizinei visuomenės sveikatai mažinti.

Sportas. Nuo 2018-ųjų Kauno „Žalgirio“ klube rungtyniaujantis amerikietis Thomas Walkupas žaliai baltus marškinėlius turėtų vilkėti ir kitą sezoną.

NBA sezono pratęsimui Orlande esančio „Disney World“ pramogų parko teritorijoje įkurtame „burbule“ besiruošiantis Indianos „Pacers“ klubas kurį laiką bus priverstas treniruotėse verstis be aukštaūgio Domanto Sabonio. Vyriausiasis Indianos ekipos treneris Nate`as McMillanas patvirtino, kad vienas „Pacers“ lyderių jaučia pėdos skausmus bei praleido dvi pastarąsias komandos treniruotes.

Lietuvio Deivido Sirvydžio atstovaujamas Jeruzalės „Hapoel“ klubas tęsia sėkmingą žygį Izraelio krepšinio čempionate.

Koronaviruso pandemija paveikė ir daugiau nei 60 m. skaičiuojančių prestižinių „Ballon D`Or“ arba „Auksinio kamuolio“ futbolo apdovanojimų organizatorių planus. Prancūzijos leidinio „France Football“ rengiami apdovanojimai nebus įteikti dėl to, kad šiais metais nebuvo tinkamų sąlygų siekti geriausių rezultatų.

Orai.

Ved. Eglė Bučelytė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Daugiau