Žinios. Prasideda monopolio ardymas elektros tiekimo rinkoje

Per savaitgalį šoktelėjus užsikrėtusių koronavirusu žmonių skaičiui, specialistai ramina, kad augantis atvejų skaičius grėsmės nekelia: dauguma atvejų susiję su ankstesniais židiniais arba yra įvežtiniai. Per savaitgalį iš viso nustatyta 32, vien per praėjusią parą – 15 naujų susirgimų. 4 atvejai yra įvežtiniai: po du iš Kroatijos ir Bulgarijos.

Prasideda monopolio ardymas elektros tiekimo rinkoje. O tai reiškia, kad visiems buitiniams elektros vartotojams artėja metas pasirinkti kažkurį vieną iš privačių elektros tiekėjų arba dabartinį valstybės valdomą. Kol kas tiekėjų yra 4, bet viliamasi, kad atsiras daugiau.

Pavakare valstybių lyderiai turėtų vėl susėsti prie derybų stalo dėl ekonomikos gelbėjimo plano. Derybos jau tęsiasi ketvirta diena. Lietuvos prezidentas nuotaikas Briuselyje vadina kovinėmis.

Darbą palikti nori daugiau kaip tūkstantis pedagogų. Profsąjungos sako, kad mokytojus išeiti galėjo paskatinti ir nuotolinis mokymas per karantiną. Situacija paradoksali – Užimtumo tarnyba skelbia, kad darbo ieško beveik du tūkstančiai pedagogų, nors mokyklų vadovai neranda dirbančiųjų.

Medicinos įstaigos vis dar nedirba visu pajėgumu, o tai atsiliepia sanatorijoms ir reabilitacijos įstaigoms. Pacientai, kurių reabilitaciją apmoka ligonių kasa, užima pusę ar šiek tiek daugiau sanatorijų lovų.12 medikus vienijančių asociacijų parengė siūlymą vyriausybei skirti 50 milijonų eurų COVID-19 padariniams psichinei ir fizinei visuomenės sveikatai mažinti.

Į Marsą skrieja pirmas Jungtinių Arabų Emyratų zondas „Viltis“. Po vidurnakčio Lietuvos laiku jis pakilo iš Japonijoje esančio TANEGA-ŠIMOS erdvės centro. Zondas leis ištirti Marso atmosferos sluoksnius, tačiau Raudonąją planetą pasieks 2021 metais.

Nors suvaržytai, bet labai įspūdingai, po ilgus mėnesius trukusios pertraukos veiklą šį savaitgalį atnaujino Graikijos nacionalinė opera.

Orai. Ved. Eglė Bučelytė.