Žinios. Nuotaikas ES viršūnių susitikime Nausėda vadina kovinėmis

Nors koronaviruso atvejų skaičius Lietuvoje ėmė augti, sveikatos specialistai tikina, kad tai dar nereiškia, jog šalyje prasideda antroji susirgimų bangą. Anot Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) Vilniaus departamento Užkrečiamųjų ligų valdymo skyriaus patarėjos Birutos Zdanevičienės, padidėjęs COVID-19 atvejų skaičius rodo, kad Lietuvoje dar nėra pasibaigusi pirmoji viruso plitimo banga.

Seimo rinkimų politinei kampanijai registravosi 21 politinė partija. Registraciją Vyriausioji rinkimų komisija baigia.

Pavakare valstybių lyderiai turėtų vėl susėsti prie derybų stalo dėl ekonomikos gelbėjimo plano. Derybos jau tęsiasi ketvirta diena. Lietuvos prezidentas nuotaikas Briuselyje vadina kovinėmis.

Darbą palikti nori daugiau kaip tūkstantis pedagogų. Profsąjungos sako, kad mokytojus išeiti galėjo paskatinti ir nuotolinis mokymas per karantiną. Situacija paradoksali – Užimtumo tarnyba skelbia, kad darbo ieško beveik du tūkstančiai pedagogų, nors mokyklų vadovai neranda dirbančiųjų.

Medicinos įstaigos vis dar nedirba visu pajėgumu, o tai atsiliepia sanatorijoms ir reabilitacijos įstaigoms. Pacientai, kurių reabilitaciją apmoka ligonių kasa, užima pusę ar šiek tiek daugiau sanatorijų lovų.12 medikus vienijančių asociacijų parengė siūlymą vyriausybei skirti 50 milijonų eurų COVID-19 padariniams psichinei ir fizinei visuomenės sveikatai mažinti.

Į Marsą skrieja pirmas Jungtinių Arabų Emyratų zondas „Viltis“. Po vidurnakčio Lietuvos laiku jis pakilo iš Japonijoje esančio TANEGA-ŠIMOS erdvės centro. Zondas leis ištirti Marso atmosferos sluoksnius, tačiau Raudonąją planetą pasieks 2021 metais.

Nors suvaržytai, bet labai įspūdingai, po ilgus mėnesius trukusios pertraukos veiklą šį savaitgalį atnaujino Graikijos nacionalinė opera.

Orai. Ved. Eglė Bučelytė.