Labas rytas, Lietuva I d. Per dieną 27 mln. eurų nuostolių patirianti „British Airways“ į „pensiją“ išleidžia lėktuvus ir net parduoda paveikslus

LRT TELEVIZIJOS laidos „Labas rytas, Lietuva“ I-osios dalies eteryje savo žiūrovus pasitiko du bendravardžiai – Ignas Krupavičius ir Ignas Andriukevičius, kurie apžvelgė būsimas laidos temas, naujausias žinias bei sinoptikų informaciją. Po aptarimo, nieko nelaukiant, kad kaulai „nesustingtų“ – prie mankštos.

Šįryt sostinėje rytas dovanojo itin šiltą orą, ir nors ant žolės dar buvo galima jausti rasos, tai nesutrukdė Ignui Krupavičiui su sporto trenere Laura Braziulyte atlikti dinaminės mankštos. Tai buvo tempimo pratimai judesyje, kurie padeda pažadinti raumenis ir juos ištempti po miego, pagerinti sąnarių mobilumą bei pagyvinti kraujotaką. Tad jei dar neparuošėte organizmo būsimai dienai, pats metas mankštai!

Telšiuose jau antrą savaitę tęsiasi tarptautinė medalių ir mažųjų skulptūrų kūrėjų stovykla. Šiųmetė – jau 36-oji, ji skirta Lietuvos ir Lenkijos medalio 500-ajam jubiliejui.

Karantino metu finansiškai nukentėjo verslai ir įmonės, tačiau pandemija neaplenkė ir kiekvieno mūsų kišenių. Nors kai kam pavyko pasitaupyti, alimentus mokantiems tėvams tai tapo sunkiu išbandymu. Jie per karantiną bandė susimažinti šią sumą, kai tuo tarpu antrasis iš tėvų siekė gauti daugiau. Dėl to, pasak advokatės Ingos Kudinavičiūtės-Michailovienės, atsirado ir daugiau bylų, kuriose kilo ginčai tarp tokią situaciją išvysčiusių tėvų. Apie vaiko pinigus, alimentus – pokalbis su advokate.

Pandemija skaudžiai smogė ir aviakompanijoms – jų nuostoliai kasdien skaičiuojami dešimtimis milijonų, o dėl to atsisakoma ir darbuotojų, ir net lėktuvų paslaugų. Skelbiama, kad įmonė „British Airways“ atsisveikino su dešimtimis savo lėktuvų, kurie dar galėjo skraidyti iki 2023-ųjų, o priežastis paprasta – sutaupyti. Jungtinės Karalystės oro linijų bendrovė, iš darbo atleidusi net 12 tūkstančių darbuotojų, ketina parduoti net savo paveikslų kolekciją, kad nors ir labai maža, bet gyvybiškai būtina dalimi išlaikytų savo egzistavimą. Apie tai plačiau pasakojo LRT žurnalistė Jurgita Čeponytė.

Pasaulis šiandien mini Mėnulio dieną. O žiūrovams teko toks klausimas – kiek Mėnulis yra nutolęs nuo Žemės? Apie tai – ir kolegų pasakojimas.

I-ąją dalį užbaigia socialinių tinklų naujienų apžvalga su Audra Avižiūte, kurios epicentre – užsienio lietuviai, „Nacionalinė ekspedicija“ ir drąsus berniukas, kuris užstojo savo sesę.

Ved. Ignas Krupavičius.